Як обрати правильну суміш для малюка

07.04.2017

Найкращими вважаються суміші, які не тільки містять корисні для дитини речовини, вітаміни і мінерали, а й точно збалансовані так, щоб максимально наблизиться за складом до грудного молока – “Золотому стандарту” харчування малюків.

Часто виробники дешевого дитячого харчування намагаються знизити вміст певних речовин або замінити їх аналогами, щоб зробити дитячі суміші більш доступними за ціною. Однак це далеко не завжди виправдано, і вже точно не корисно для малюка, що росте.

Які речовини малюк повинен отримувати з харчуванням:

  1. Білки

Білки – основний будівельний матеріал для росту малюка, який входить до складу кожної клітини організму. Більшу частину білків дитина отримує саме з їжею. Згідно Наказу МОЗ України №272 “Про затвердження Норм фізіологічних потреб населення України в основних харчових речовинах та енергії”, добова норма білків для дітей до 6 місяців становить 2,6 г на 1 кг ваги.

При цьому, вибираючи дитячу суміш для дитини, потрібно звертати увагу не тільки на наявність в дитячій суміші білків молока – казеїну і білків сироватки, а й на їх співвідношення, яке має бути аналогічним їх співвідношенню в молоці матері – 40% на 60%.

Це допоможе малюку максимально комфортно засвоювати корисні речовини, адже їжа буде утворювати більш м’який згусток в шлунку, а також знизить ризик виникнення кольок. До того ж малюк отримає всі потрібні йому амінокислоти для зростання, формування нових тканин, розвитку нервової системи і скорочення міокарда, а також синтезу гормонів і вітамінів.

  1. Жири

Жири – незамінне джерело енергії для росту і розвитку малюка (до 50% від добової норми) і основа жиророзчинних вітамінів. Роль жирів, і особливо поліненасичених жирних кислот (Омега-3 і Омега-6) для дитячого організму складно переоцінити. Вони стимулюють розвиток нервової системи і головного мозку, сітківки ока і зору, а також стимулюють розвиток когнітивних функцій малюка.

До того ж, для людського організму Омега-3 жирні кислоти є незамінними, тому малюк може їх отримати лише з якісним харчуванням. А недолік поліненасичених жирних кислот, в свою чергу, може негативно позначитися на здоров’ї малюка.

  1. Вуглеводи

Так як малюк активно росте і розвивається, йому необхідно багато енергії. Основним її джерелом є вуглеводи, тому потреба в них у малюків потреба в білках і жирах в 4-5 разів.

Основним вуглеводом материнського молока є лактоза – головне джерело глюкози для дитини.

Однак не варто недооцінювати роль інших вуглеводів молока – галакто- і фруктоолігосахарідов (GOS / FOS) – природних пребіотиків. Такі олігосахариди в неращепленному стані доходять до кишечника малюка, де стимулюють розвиток корисної і пригнічують ріст патогенної мікрофлори, зміцнюють імунну систему і підвищують стійкість дитячого організму до дії вірусів та інфекцій.

У резолюції ради експертів України в області дитячої гастроентерології та нутриціології, проведеному в 2015 році, відзначається, доведена клінічними дослідженнями, висока ефективність суміші галакто- і фруктоолігосахарідов в співвідношенні 9: 1 в оптимальній концентрації 0,8 мг на 100 мл суміші, яка за функціональними особливостям наближається до ефективності олігосахариди грудного молока (Методичні рекомендації МОЗ України “Особливості діагностики та підході до лікувально-профілактичного харчування дітей раннього віку з функціональними розладами травної системи”, Київ, 2016).

  1. Витамини і мінерали

Для нормального розвитку кісткової, м’язової, кровотворної та нервової тканин, правильного розвитку органів травлення і регуляції обмінних процесів малюкам потрібен цілий ряд вітамінів і мінералів.

Важливо, щоб ні в одному з них дитина не відчувала нестачі, адже вітаміни практично не виробляються самим організмом, але беруть участь у більшості його процесів. Наприклад, вітамін Е необхідний для нормального розвитку імунної та кровоносної системи, холін – для нервової системи дитини, фолієва кислота бере участь в діленні клітин, у процесах кровотворення.

Серед мінералів малюкам життєво важливі такі макроелементи, як залізо, яке входить до складу гемоглобіну крові і багатьох ферментів організму, кальцій – для правильного росту кісток і зубів, скорочення м’язів і передачі нервових імпульсів, і фосфор для правильного обміну речовин.

Також не варто недооцінювати роль мікроелементів. Для повноцінного розвитку дитині необхідний йод – основа гормонів щитовидної залози, селен, який входить до складу м’язової тканини і посилює активність вітаміну Е, а також марганець, необхідний для нормальної роботи нирок, нервової та імунної системи дитини.

Однак вибираючи збалансоване харчування для свого малюка, слід звертати увагу на кількість вітамінів і мінералів в суміші, адже їх надлишок так само шкідливий для організму, що росте, як і недолік. Норма заліза для малюків до 6 місяців, наприклад, становить 7 мг, вітаміну Е – 4 мг, йоду – 50 мкг, а селену – 10-15 мкг на добу.

  1. Нуклеотиди

Нуклеотиди – ще один важливий компонент материнського молока, адже вони входять до складу ДНК клітин і відіграють важливу роль у розвитку імунної системи малюка; стимулюють розвиток кишкового епітелію і корисної мікрофлори і впливають на засвоєння поживних речовин, особливо заліза і кальцію.

Дбайте про здорове майбутнє Вашої дитини з перших місяців його життя. Пам’ятайте, що дитяча суміш повинна бути не тільки екологічна, але до того ж корисна, повністю безпечна для Вашої дитини і адаптована під його потреби на кожному етапі розвитку.

tochka.net.

переглядів: 907

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *