5 батьківських фраз, які роблять дитину невдахою

13.09.2020

5 батьківських фраз, які роблять дитину невдахою

Щоб уникнути подібної психологічної травми, дорослі повинні стежити за своїми вчинками і словами щодо дітей.

Кожен батько щасливий, коли може пишатися своїми дітьми. І водночас, готовий кинутися на захист, якщо хтось посміє образити його чадо. Але чим старша дитина стає, тим більше подібна послуга завдає йому шкоди. І в кінцевому підсумку з нього може вийти невдаха, якого спочатку не приймають в дитячому середовищі, а потім і в дорослому житті, інформує Ukr.Media.

Які фрази не треба вживати батькам

Щоб уникнути подібної психологічної травми, дорослі повинні стежити за своїми вчинками і словами щодо дітей. Необхідно виключити з лексикону фрази, що обмежують дії і думки. Найбільш часто зустрічаються такі:

“Ти не зможеш це зробити!”

Когось подібні слова здатні підстьобнути і він виконає завдання “на слабо”. Але якщо ваша дитина не дуже амбітна, то навіювання невпевненості у свої сили здатне вбити будь-яку мотивацію і відкинути далеко назад в прагненні вдосконалюватися.

“Не ходи туди, а то впадеш”

Надмірна опіка призводить до невміння справлятися з найменшими труднощами. У міру дорослішання завдання стають все більш складними, а у дитини не сформований навик самостійного прийняття рішення.

“Не виділяйся”

Подібні вказівки, як і порівняння “Будь як усі”, перекреслюють індивідуальність дитини, не даючи можливості розвивати свої таланти, виділятися чимось особливим.

“Потім розповім, коли виростеш”

Якщо дитина зараз запитує, значить, їй важливо це знати саме в цю хвилину, а не через багато років. Подібний виверт батьків йти від відповіді вбиває кілочок в довірчі відносини з дитиною. Наступного разу вона може не звернутися до вас з більш значущого приводу.

“Що ти за плакса!”

Будь — які принижувальні визначення формують у дитини комплекси. Якщо дитина програла в гру і засмутилася, злиться, то найкраще — це навчити її управляти своїм гнівом.

Шановні дорослі, простежте за своєю промовою. Які фрази найчастіше звучать в сторону дитини: забороняючі або мотивуючі? Дуже важливо подбати про майбутнє дитини вже зараз. У житті буде чимало поразок і програшів, зустрічей з різними людьми, і сформовані навички допоможуть гідно вийти з них, не відчуваючи себе невдахою.

, , переглядів: 60

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *