Материнство понад усе: по при загрозу життю зважилася на дитину

12.08.2017

Материнство понад усе: по при загрозу життю зважилася на дитину

Народження дитини – це завжди радісна подія, а народження довгоочікуваної дитини, з ризиком для життя, це ще й відчайдушний подвиг мами, за життя та мрію якої боролись рівненські лікарі.

У Рівному народилася унікальна дитина. Точніше, її народила унікальна мама. Мешканка села Томашгород, що на Рокитнівщині у 2012-му році пережила трансплантацію нирок і кілька років чекала, доки лікарі дозволять народжувати.

унікальна мама

унікальна мама

Так, у Людмили під кінець вагітності були серйозні ускладнення, і щоб врятувати її, довелося робити кесарів розтин, розповідає завідувач анестезіологічного відділення Рівненського перинатального центру Віктор Дрозд:

“Пацієнтці давали певні препарати, щоб не було відторгнення нирки. Через ці препарати виникають порушення мікроциркуляції та згортання системи крові. Тож під кінець вагітності в неї виник ішемічний інсульт (погіршення циркуляції головного мозку, – ред). Це серйозне ускладнення, яке загрожує життю пацієнта. Під час кесарського розтину довелося постійно збивати їй тиск. Ситуація була надзвичайно важка. Цей випадок можна описувати навіть закордоном”.

Медики кажуть, цей випадок унікальний, адже навантаження на нирки матері під час вагітності в кілька разів вище норми. Зокрема, на Рівненшині таке вперше, а в Україні – траплялося лише кілька разів. З трансплантованою ниркою народжувати дуже небезпечно.

унікальна мама

Віктор Дрозд оперує Людмилу

Втім операція завершилась успішно, розповідає заступник головного лікаря Рівненського перинатального центру Степан Лічнер:

“Порадились і вирілиши кесарським розтином забирати дитинку. Успішно дістали, дитинка здорова – 3,4 кілограма. В жінки тиск нормалізувався. Вона їсть, говорить – все відповідає нормальному післяопераційному періоду”.

унікальна мама

Степан Лічнер

Наразі Людмила лежить в стаціонарі. Вона каже, що почувається добре. Дівчинка у Людмили народилася повністю здорова. Донечку планують назвати Меланією – це ім’я дуже подобається її мамі. Пологів жінка не боялася, каже, що дуже хотіла дитину та знала, на що йшла:

“Через кілька років мені дали дозвіл на вагітність. Я дуже хотіла дитину та знала, що йду на ризик. Але, дякуючи Богу, вагітність пройшла легко та лише під кінець виникли ускладнення. А зараз я та дитина почуваємось добре”.

Певний час Людмила ще пробуде на лікарняному ліжку, а згодом її випишуть додому під домашній нагляд, де на неї чекає люблячий чоловік і рідні.

За матеріалами: radiotrek.rv.ua

 

 

, , , , , переглядів: 337

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *