Місце проживання дитини до 14 років можна зареєструвати онлайн: як це зробити?

15.09.2020
Кабінет Міністрів ухвалив зміни до правил реєстрації місця проживання дітей віком до 14 років. Зареєструвати дитину та зняти з реєстрації відтепер можна в електронній формі. Таке рішення прийнято на засіданні уряду 22 липня.

Тепер не треба буде іти до ЦНАПу обом батькам (для ситуацій з їх різним місцем реєстрації). Не буде необхідності оформлення нотаріальних дозволів, у випадку неможливості одночасного візиту двох батьків у ЦНАП (для ситуацій з їх різним місцем реєстрації).

Процедура прописки малолітніх дітей аналогічна процесу реєстрації місця проживання повнолітніх громадян, проте має ряд юридичних особливостей. Зокрема, прописка дитини до 14 років може бути здійснена виключно за місцем реєстрації одного з батьків (разом з матір’ю чи батьком, або за їх спільною адресою). При цьому згода власника житла на реєстрацію дитини не потрібна.

У разі, якщо батько і мати дитини прописані за різними адресами, місце проживання дітей реєструється разом з одним із них за письмової згоди другого з батьків. Дозвіл тата (мами) на прописку дитини в квартиру або будинок до другого з батьків не потрібен лише у випадку, якщо місце проживання дітей визначено відповідним рішенням суду або висновком органу опіки.

Як прописати новонароджену дитину

На реєстрацію місця проживання новонародженої дитини батькам відводиться лише три місяці з дня народження малюка. Процедура реєстрації адреси мешкання дітей після народження максимально спрощена і за бажанням батьків (або одного з них), документи для прописки новонародженого малюка можуть бути подані через РАГС, під час проведення держреєстрації народження (оформлення свідоцтва).

Зареєструвати місце проживання новонароджених дітей можна в пологовому будинку і через органи соцзахисту, одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.

Крім того, з 2020 року прописка новонародженої дитини у великих містах України можлива в онлайн-режимі через електронний сервіс держпослуг «Е-Малятко».

Перелік документів, необхідних для реєстрації дитини:

  • заява на оформлення дитині прописки
  • оригінал і копія свідоцтва про народження
  • квитанція про сплату адміністративного збору
  • оригінал і копія паспорта того з батьків, до якого прописується дитина

Для реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, необхідна присутність обох батьків або нотаріально завірена згода батька (матері) на прописку дитини за новою адресою.

Якщо в свідоцтво про народження відомості про батька внесені зі слів матері, необхідно надати оригінал і копію виписки з Державного реєстру актів цивільного стану про занесення інформації відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України.

Відсутність прописки

Батьки часто задають питання: чи потрібно обов’язково прописувати дитину до віку 14 років? Відповідь дуже проста: відповідальність за проживання без реєстрації місця проживання передбачена ст. 197 КУпАП і тягне за собою попередження. Штраф за несвоєчасну прописку або її відсутність у дорослих і дітей можливий тільки в разі повторного вчинення правопорушення (якщо дитина ніде не прописана відповідальність нестимуть батьки). Таким чином, жити без прописки в Україні теоретично можна, але це незаконно і є адміністративним порушенням.

Відсутність прописки у призовника або військовозобов’язаного призводить до порушення порядку військового обліку. Згідно Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», облік призовників і військовозобов’язаних громадян ведуть військкомати за адресою їх проживання, яка підтверджується пропискою. Несвоєчасна реєстрація за місцем проживання та відсутність штампу про прописку може призвести до звинувачення в ухиленні від військового обліку (через не постановку на нього) і притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 337 КК.

, переглядів: 310

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *