Музика для пузожителів

12.02.2017

Музика для пузожителів

На здоровий та гармонійний розвиток дитини в утробі матері впливає не тільки здоровий сон та корисна їжа. Дуже важливим фактором є і емоційний стан майбутньої мами. Відомим фактом є те, що для вагітних корисні приємні емоції, читання казок і звісно класична музика. Адже вдало підібрані композиції не тільки сприяють інтелектуальному розвитку дитини а здатні усунути зовсім або послабити деякі стани та симптоми організму.

Музика для вагітних

Вже на п’ятому місяці вагітності малюк чує і розрізняє звуки. Він може реагувати на гучність і ритм мелодії. Вона може йому подобатися чи ні. І, через нейроендокринну систему, музика впливає практично на всі системи та органи дитини: змінюється частота дихання, тонус м’язів, моторика шлунка і кишківника. Також доведено, що немовлята впізнають, активніше реагують і віддають перевагу тій музиці, яку вони “чули” до народження, знаходячись в утробі матері. Вагітність – це не тільки формування дитини, а й неймовірний шанс вплинути на інтелект, творчі та музичні здібності вашого малюка, простимулювати його пізнавальний та емоційний розвиток.

До речі, про інтелект. Згідно з дослідженням американських учених, лише десятихвилинне прослуховування фортепіанної музики Моцарта підвищує коефіцієнт інтелекту в середньому на 8-9 одиниць. При цьому в групі тестованих були люди, які люблять музику Моцарта, і ті, кому вона абсолютно байдужа. А от російські вчені І. М. Сєченов, С. П. Боткін та І. Л. Павлов встановили, що за допомогою музики можна регулювати асинхронні ритми, що з’являються у мозку під час стресу.
МУЗИКА яку рекомендується слухати:

для зняття напруги  – “Місячна соната” Бетховена, “Симфонія” Гайдна, “Кантата № 2” та “Італійський концерт” Баха;

від головного болю – “Угорська рапсодія” Ф.Ліста, “Фіделіо” Бетховена, “Американець у Парижі” Гершвіна;

від безсоння – “Сумний вальс” Сібеліуса, “Мелодія” Глюка, “Мрії” Шумана, п’єси Чайковського;

для заспокоєння – “Колискова” Брамса, “Світло місяця” Дебюссі, “Аве Марія” Шуберта;

від гіпертонії – “Ноктюрн ре-мінор” Шопена, “Концерт ре-мінор для скрипки” Баха.

Якщо у вас апатія або пригнічений настрій під час вагітності, якщо малюк мляво і погано смокче груди, фахівці рекомендують так звані стимулюючі (тонізуючі) програми. Це твори все тих же Баха, Моцарта, Шуберта, Чайковського і Вівальді, але в темпі алегро або алегро модерато.

Позитивну дію цих музичних творів відчули на собі багато вагітних жінок. Але, як рекомендують аудіологи, при прослуховуванні мелодій, перш за все, ви повинні орієнтуватися на власні музичні симпатії. Подобається вам скрипкова, органна, фортепіанна або симфонічна музика? А може ви віддаєте перевагу церковній музиці (не даремно ж вона називається духовною)? Вирішуйте самі. Експериментуйте. Може бути, ще будучи вагітною, ви зможете розвинути у вашої дитини асоціативне мислення: звучить швидка музика – треба їсти, повільна – спати і т.п.
Музика для вагітних
А коли малюк народиться, то при прослуховуванні музичних творів потрібно дотримуватися кількох простих правил. Магнітофон розташовується на відстані не менше одного метра від ліжечка або манежу дитини, а звучання музики не повинно перевищувати гучності розмовної мови. В жодному разі не надягайте навушники на новонароджених (небезпека акустичних травм дуже велика). Отож пам’ятайте: те добре, що добре в міру! І не забувайте, що у вас є … голос – цей унікальний інструмент, який завжди з вами. Співайте! Співайте своїм дітям, хоча б до трьох років, коли вони вкладаються спати, і продовжуйте співати їм ще протягом п’яти хвилин після засипання. На думку болгарського психотерапевта П.Рандєва, це допоможе їм бути врівноваженими, спокійними і доброзичливими людьми в подальшому. Та й нам самим непогано б слухати на ніч колискові пісні, так як їх дія виявляється ефективнішою за медикаменти. Сон під впливом колискових мелодій особливо міцний і глибокий.

Джерело: Ирина ГИМАДЕЕВА, “Няня” № 4 1998 г.

Матеріали: фото з інтернету, dity.te.ua

, , , , переглядів: 638

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *