Наука підтвердила і пояснила, яким чином собаки розпізнають «злих» людей

25.07.2017

Наука підтвердила і пояснила, яким чином собаки розпізнають «злих» людей

Часто буває так, що власники собак не можуть пояснити, чому певні люди викликають у їхніх вихованців настороженість. Деякі  поспішно стверджують, що тварина, мабуть, трохи примхлива. Однак наука доводить, що поведінка собаки базується на тому, що вони здатні розпізнавати «поганих» людей.

Вже доведено, що собаки є чуйними тваринами, здатними відрізнити розлючену людину від розслабленої. У собак є шосте чуття. Особливо сильно воно проявляється по відношенню до людей. І якщо тварини стають більш-менш товариськими залежно від людей, з якими вони вступають в контакт, цього повинно бути достатньо. Для того, щоб переконатися, що собаки можуть ідентифікувати «погану» людину, був проведений цей експеримент. 

Дослідники вирішили створити для собаки дві ситуації. При цьому були присутні господар собаки і два співробітника. У першій ситуації власник щосили намагався відкрити контейнер з їжею. Він звернувся за допомогою до одного з співробітників, а другий не був задіяний. Після того, як контейнер був відкритий, собака взяла їжу в обох співробітників. У другій ситуації один з двох співробітників відмовився допомогти господареві відкрити контейнер, а другий нічого не робив. Собака взяла їжу тільки у другого і остерігалася підходити до людини, яка не допомогла господареві. Таке ж ставлення до людей спостерігалося у всіх собак, які брали участь в експерименті. Результати дослідження були опубліковані в науковому дайджесті Neuroscience & Biobehavioral Reviews. Таким чином, дослідники прийшли до висновку, що собаки судять про людей в залежності від того, як ці люди поводяться з іншими. Якщо ваша собака гарчить або не хоче, щоб її погладив хтось із вашого оточення – значить, в минулому були випадки, коли ці люди поставилися до вас, на думку тварини, «погано». Не забувайте, що у собак відмінна пам’ять!

Джерело: https://likeni.info/nauka-podtverdila-i-obyasnila-kakim-obrazom-sobaki-raspoznayut-plohih-lyudej/

, , , переглядів: 720

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *