Особливі, бо ВАГІТНІ!

Збір коштів на потреби армії України
04.02.2017

Особливі, бо ВАГІТНІ!

Вагітність – це особливий стан жінки: її тіла, душі, духу. Цей стан унікальний у своїх радощах та складнощах. Про деякі особливості вагітності (бо усі злічити просто неможливо через індивідуальність кожної жінки) ми поговоримо з Вами.

– Особливе життя під серцем. Унікальний Божий дар для жінки – зачати, виносити та народити нову людину. Вагітність – це особливий стан піднесення любові двох закоханих у точці кульмінації, найважливіша місія продовження роду людського. Це найбільша таїна та найбільше диво. Це найбільше щастя та найтрепетніша надія. Саме у батьківстві любов набуває нових значень. Усе єство жінки, що носить під серцем дитину, стає святим храмом для нового життя, бо торкнулися туди промені Божого промислу. Не такими стають тепер її вчинки і думки, не такими стають принципи та погляди на світ, не таким стає тепер її життя, а особливим…

– Особливий нюх. Те, що під час виношування дитини жінка по-особливому сприймає різні запахи – давно відомий факт. Гострота нюху збільшується у десятки разів. У цьому особливому стані жінка відчуває запахи, яких раніше і не помічала. Змінюються й нюхові вподобання: ті аромати, які раніше подобалися жінці, можуть під час вагітності викликати відразу, нудоту, блювоту. І що найбільш цікаво, у різних триместрах вагітності жінці можуть подобатися/не подобатися інші запахи.

– Особливі смаки у їжі. Багатьох жінок, що при надії, переслідує таке явище як токсикоз. Пояснювати тут особливо нічого: несмачна їжа, запахи харчів викликають неприємні відчуття, зниження апетиту, нудоту, блювання, непереносимість деяких продуктів харчування… У декого з жінок це особливе явище є лише у першому триместрі, у декого – упродовж усієї вагітності. Смакові якості теж змінюються: те, що усім здається надзвичайно кислим/солоним/солодким – вагітній до смаку. Під час цього особливого стану часто жінкам хочеться в одну мить з’їсти якийсь продукт, хоча наступної миті може й перехотітися його споживати. Деколи хочеться їсти уночі. Багато жінок діляться спогадами й про надмірний апетит. Про свої особливі смаки жінки пам’ятають усе життя і з великим трепетом пригадують ексклюзивні смакові якості продуктів харчування під час вагітності.

– Особливості сну. Вагітні й тут особливі: то їм хочеться цілу добу проспати безпробудно, то не можуть/не хочуть спати, якщо не цілу добу, то значну частину ночі. І щодня у них сон може бути різним. Положення для тіла під час сну вибирати не доводиться: сплять вагітні або на лівому боці, або на правому. Кому менш пощастило – спить напівсидячи, а то й сидячи. Часте заклякання, перевертання, може з’явитися й хропіння… Зустрічаються жінки, які скаржаться на судоми в ногах, які виникають під час сну. І бурхливі та яскраві сни зазвичай стають для вагітних другими подушками: для когось дуже зручними, для когось – навпаки.

– Особливий настрій. Припливи надзвичайної радості та бурхливого піднесення в одній половині дня можуть різко змінитися депресивним станом та плаксивістю в іншій. І тут дивуватися нічого: гормональні зміни відображаються і на настрої вагітної жінки. Часто й загострюються відчуття різних емоцій.

– Особлива фігура. Цьому питанню присвячую окремий пункт. Вагітній жінці надзвичайно важливо звикнути до своєї нової фігури та сприйняти себе таку особливу. Пропорції тіла змінюються: збільшуються груди, росте й округлюється животик, лінії тіла стають менш чіткими… Жінки часто хвилюються й через кілограми, які стрімко набирають у двох останніх триместрах. Вираховують за різними показниками набір ваги: чи нічого не відійшло від норми. Але слід тверезо сприймати своє змінене тіло: у Вас у животику росте і збільшується дитина, а організм пристосовується до безпечного та здорового виношування і народження карапузика.

– Особливості фізіології. За дев’ять місяців організм жінки при надії перебудовується, перелаштовується, змінюється… У жінки з’являється особлива енергія, вона відчуває дивний приплив сил. Проте деякі, не то що негативні, але інші фізіологічні зміни можуть супроводжувати прекрасну половину людства під час виношування дитини. Якщо постійно консультуватися з лікарем – нічого загрозливого для здоров’я матері і дитини у цьому немає. Упродовж вагітності у жінки можуть виникати набряки, погіршитися стан волосся/зубів/нігтів, з’являтися на обличчі та тілі ластовиння/прищики/плями, може пересихати і лущитися шкіра, може виникати свербіж животика, оскільки він збільшується поступово і, на жаль, можуть з’явитися розтяжки, також часто вагітним не уникнути й печії та розладів кишково-шлункового тракту… Жінка по-особливому відчуває себе у приміщеннях: не може переносити духоти, хоче завжди ковток свіжого повітря. Якось по-іншому вона переносить і температурні режими: то їй може бути надзвичайно спекотно і жарко, то навпаки – холодно і зимно. Організм вагітної можливо таким чином говорить їй про її інакшість та підкреслює благородну честь носити почесне звання мами.

– Особлива ходьба. Хода вагітної жінки відрізняється: обережні кроки, вайлуватість, широко розставлені ноги під час ходьби… Жінка по-іншому ходить, бо вона носить у собі величне диво, яке переміщує у просторі з особливим трепетом та мужністю. Важко жінці перебувати довгий час в одному положенні: чи стояти, чи сидіти, чи лежати. Особливі рухи роблять жінку інколи чарівною, інколи смішною, але у будь-якому випадку – особливою.

– Особлива втомлюваність. Організм вагітної працює за двох, тому й швидше втомлюється, ніж зазвичай це було раніше. Варто жінці прислухатися до себе та дитини, створити собі безпечні умови праці та відпочинку і таким чином працездатність не зменшиться, а навпаки зросте. А креативність під час вагітності взагалі зашкалює! Тому при особливому стані слід записувати геніальні думки, цікаві ідеї і, здавалося б, безглузді задуми. Так організм шукає легші та приємніші способи виконувати роботу.

– Особлива забудькуватість. Увесь організм тепер працює на маленького начальника, який солодко спить чи вовтузиться під серцем. Тому усю зайву, менш важливу інформацію організм вагітної жінки відсіює, щоб та могла спокійно насолодитися блаженним станом безперервного спілкування з крихіткою. Тому вагітні часто забувають якісь дрібниці чи другорядні речі. І це чудово – мати світлий розум, а не «забиті» усіляким непотребом шухляди мозку!

– Особливість «гніздування». Жінка на підсвідомому, інстинктивному рівні під час вагітності прагне облаштувати своє родинне гніздечко. Тому не дивина, з яким натхненням вагітна змінює інтер’єр будинку, перелаштовує меблі, піклується про затишок та чистоту. Для неї важливо, щоб її родина, яка от-от збільшиться, перебувала у комфорті й теплі.

– Особливе світосприйняття та світорозуміння. Світ для жінки тепер стає іншим. Кольори подій, інформації згущуються. З’являється особлива захопленість від світу, з’являється й особливий меркантильний підхід. Бо цей світ повинен радувати крихітку різнобарв’ям, бо у цьому світі треба, щоб комфортно та затишно жилося малечі. У майбутньої мами з’являється особлива тривога та хвилювання за життя та здоров’я дитини. Вагітна прислухається до себе та до світу… Бо тепер цей світ інший, бо тепер він чекає на появу ще одного жителя планети Земля…

– Особливе ставлення до своїх батьків. Лиш тоді, коли жінка сама стане мамою, вона у повні може зрозуміти та оцінити величезний вклад своїх батьків. По-іншому вона переосмислює їхні слова та вчинки. Під час вагітності спогади дитинства майбутньої матері оживають у пам’яті з великою любов’ю та трепетом. З’являється особлива вдячність. І донька стає ближчою до матері, уважнішою до її слів…

Мабуть, уже після вагітності жінка зрозуміє уповні свій особливий стан, коли вона при надії в очікуванні чуда. Цінуймо особливих людей…

Юлія НОВАК-ГОЛУБЄВА.

, , , переглядів: 4 000

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *