Особливості та ціна на пологи у Німеччині

18.01.2017

Німеччина – одна з небагатьох країн світу з показовою медициною: сучасні клініки, суперкваліфікований персонал, ефективні медичні програми – це лише мала частина того, чим славиться німецька медицина. До народження дитини в Німеччині ставляться як до природного процесу, що не заважає німцям використовувати всі досягнення сучасної медицини для комфорту мами і безпечноїї появи на світ малюка.

УЗД

Спостереження під час вагітності

Ведення вагітності у Німеччині технічно мало відрізняється від відповідної процедури в Україні: дізнавшись про своє становище, перш за все, жінка відправляється до лікаря, у якого буде спостерігатися протягом довгих 9 місяців. Лікарі-гінекологи найчастіше приймають у приватних кабінетах, в яких є все необхідне для ведення вагітності. У перші місяці, якщо майбутню маму нічого не турбує, лікаря потрібно відвідувати не частіше разу на місяць, в передпологовий період – щотижня. Всі дослідження: аналізи, УЗД, КТГ робляться під час відвідувань, тому ніяких додаткових візитів до інших фахівців, напрямків, талончиків і черг тут не буває. Результати спостережень за вагітною заносяться в «материнський паспорт» – аналог української карти вагітної жінки, паспорт потрібно буде взяти з собою на пологи.

Клініка в Німеччині

 

Вибір клініки

Клініки та пологові будинки Німеччини ведуть справжню конкурентну боротьбу за породіль, як за дорогих клієнтів. Багато лікувальних закладів влаштовують періодичні інформаційні вечори, куди запрошують усіх бажаючих. На таких зібраннях майбутніх мам знайомлять з персоналом клініки, розповідають про можливості установи, влаштовують екскурсію по пологовому відділенню і навіть показують родзал. Основна мета таких зібрань не тільки умовити породіллю вибрати для пологів саме цю клініку, а й заспокоїти майбутню маму, дати відповіді на цікавлячі запитання. Крім важливої інформації на такому зібранні можна роздобути масу корисної літератури і пробної продукції для малюків і мам, яка роздається безкоштовно.

До пологів потрібно вибрати час і відвідати обрану клініку ще раз для того, щоб поставити персонал до відома про свій вибір і заповнити документи. Бюрократія в Німеччині дасть фору навіть українській любові до паперового діловодства, а тому цей момент дуже важливо не упустити: краще приділити час для заповнення паперів заздалегідь, щоб приїхавши в клініку у відповідальний момент відразу зайнятися справою.

пологи

Пологи

При появі на світ малюка головна мета лікарів і акушерок – спокій і зручність породіллі. Пологові зали багатьох клінік обладнані ванними для пологів у воді, а вибір пози для пологів диктується лише бажанням і комфортом майбутньої мами. Присутність на пологах чоловіка – цілком природне явище. Взагалі чоловіки тут дуже активно залучаються до догляду за немовлям: відразу після народження одягненого малюка вручають татові, надалі сестри показують обом батькам, як купати новонародженого і міняти йому підгузники. Після пологів маму переводять в палату, а малюка на перший час – в дитячу кімнату. Як тільки мама відпочине, вона може забрати дитину до себе хоч на весь час до виписки. Якщо малюк з’явився на світ шляхом кесаревого розтину (а це кожна четверта дитина в Німеччині), вже через 12 годин маму обов’язково поставлять на ноги, ще через 6 годин можна буде прийняти душ.
Випишуть маму і малюка через 2-3 дні у випадку природних пологів і через 4-5 днів після кесарева. Тут вважається, що найкраще відновлення – вдома під наглядом близьких, для контролю молоду маму протягом першого місяця життя дитини може також відвідувати спеціальна медсестра. Вибрати цю медсестру також потрібно самостійно, як і домовитися про її відвідини.

Пологи в Німеччині

Умови в клініках Німеччини

На відміну від українських пологових будинків в клініках Німеччини частенько відсутні самі поняття допологового та післяпологового відділень: сусідкою по кімнаті жінки, яка щойно народила, може виявитися майбутня мама, яка тільки очікує малюка, причому не обов’язково на останніх термінах.

У палаті (зазвичай двомісній, але можуть бути і індивідуальні кімнати) є все для матері і дитини: душ і туалет, пеленальний столик, підгузники, одяг, вологі серветки, креми і присипки для новонароджених, навіть засоби гігієни для породіль.

Певних годин відвідувань в клініках немає, рідні та близькі можуть відвідати маму і малюка в практично будь-який час. Особливо дивує породіль з України та пострадянського простору те, що відвідувачі спокійно допускаються в палату у верхньому одязі і без звичних бахіл.

Харчування для мами цілком прийнятне, але в дусі німецьких традицій: на сніданок булочки, масло, ковбаса, шинка, сир, на обід – суп або гаряче, вечеря скромна і за українськими мірками нагадує скоріше сніданок, якщо не знати що німці зазвичай саме так і вечеряють – хліб, холодне м’ясо або шинка, сир, салат. У коридорі обладнано подобове кафе, де завжди у вільному доступі є вода, соки, чай, кава, печиво і фрукти.

Ціни на пологи в Німеччині

Всі витрати по народженню і післяпологовому догляду в Німеччині бере на себе страхова компанія, але якщо медичної страховки немає – доведеться неабияк розщедритися. Вартість пологів у Німеччині залежить від складності випадку і від розцінок конкретної клініки, в середньому, природні пологи коштують від 1500 євро, кесарів розтин – від 3500, не рахуючи витрат на медичну допомогу дитині, якщо раптом така знадобиться. Вартість спостереження за вагітністю в приватному кабінеті – 50-80 євро за прийом, всі дослідження і аналізи оплачуються окремо.

Звичайно, розцінки на пологи в Німеччині трохи вищі, аніж в пологових будинках України, однак, і якість цих послуг незрівнянно вища. Правда самих німців мало хвилює питання ціни: у Німеччині практично не зустріти людину, у якої не була б оформлена страховка, її оформляють навіть безробітним. Іноземцям, що зважилися на пологи в Німеччині, варто не тільки заздалегідь знайти клініку, домовитися про житло для мами і малюка, але й отримати необхідні документи на дитину для повернення на батьківщину. У середньому на народження дитини в Німеччині з урахуванням накладних витрат на житло та інше може піти 8000-10000 євро.

Джерело: ya-matusya.com.ua

 

, , , переглядів: 2 384

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *