Підготовка до вагітності – хочу бути мамою

Збір коштів на потреби армії України
07.06.2017

Підготовка до вагітності – хочу бути мамою

Гладке протікання вагітності без хвороб і дискомфорту, легкі, недовгі та безболісні пологи, які завершуються народженням здорового, міцного малюка – заповітна мрія кожної жінки, яка вирішила стати мамою. І таке бажання абсолютно природно: під час вагітності закладається основа здоров’я майбутньої дитини. І легкий перебіг вагітності й пологів служить одним з ознак того, що така закладка пройшла абсолютно нормально. Крім того, майбутній мамі, чий організм і без того працює за двох, додатковий дискомфорт ні до чого.

Вагітність – природний, хоча і непростий процес, і після нього організм повинен за лічені місяці повернутися до нормальної життєдіяльності без негативних наслідків для здоров’я. Всього цього можна досягти, якщо заздалегідь приділити увагу підготовці до вагітності. Навіть якщо жінка, яка мріє про щастя материнства, повністю здорова, у неї немає проблем з менструальним циклом і овуляцією, немає порушень обміну речовин, вона не страждає від хронічного стресу і втоми – їй все одно необхідно заздалегідь відвідати лікаря, здати деякі аналізи, обстежитися і почати готуватися до вагітності. Тим більше така підготовка необхідна тим, у кого хоча б одна з перерахованих проблем є. Наприклад, нерегулярний менструальний цикл може вказувати на наявність гормональних порушень і проблем з овуляцією, болі під час місячних – на наявність загину матки або запальні захворювання статевої системи.
Зайва, або, навпаки, недостатня вага – це не тільки суто естетична проблема, а й свідчення збоїв в обміні речовин, які можуть позначитися як на можливості завагітніти, так і під час вагітності. Ситуація ускладнюється тим, що багатьом таким неприємним “дзвіночкам” сучасна, зайнята навчанням і роботою жінка, може не надавати значення. Наприклад, випадання волосся, причина якого насправді полягає в гормональному дисбалансі, приписувати весняному авітамінозу або стресу під час захисту диплома. А біль в молочних залозах вважати природним проявом ПМС, з яким залишається тільки змиритися. Це – небезпечні помилки, результатом яких можуть стати проблеми з зачаттям, виношуванням і народженням малюка. Починати готуватися до вагітності потрібно за півроку до зачаття.
Першим кроком повинна стати нормалізація способу життя. Необхідно спати не менше 8 годин на добу, привчити себе до щоденних прогулянок на свіжому повітрі, уникати стресів – як робочих або навчальних, так і побутових.
Величезне значення відіграє харчування майбутньої мами: продукти повинні бути корисними, а від фаст-фуду, копченостей, солодкої газованої води необхідно відмовитися. Раціонального харчування і способу життя потрібно дотримуватися не тільки до зачаття, але і на всьому протязі періодів вагітності та грудного вигодовування.

 Важливо особливо ретельно дотримуватися інтимної гігієни, а також гігієни статевого життя для виключення зараження інфекційно-запальними захворюваннями статевої сфери. Якщо в минулому мали місце запальні захворювання органів малого таза, потрібно ретельно пролікувати їх і домогтися стійкої ремісії.
Крім того, потрібно відвідати лікаря – він проведе поглиблене обстеження органів сечостатевої сфери та всього організму, а також перевірить здатність яйцеклітин до запліднення і при необхідності призначить засоби, які допоможуть відновити й зміцнити репродуктивне здоров’я.
Мета підготовки до вагітності полягає як в загальному оздоровленні організму, так і в створенні максимально комфортних умов для зачаття. Для цього лікар може рекомендувати приймання комплексів біологічно-активних речовин, які сприяють нормалізації гормонального фону і менструального циклу.
Материнство – величезне щастя, але разом з тим і велика відповідальність. Своєчасна, комплексна підготовка до вагітності допоможе провести цей непростий, але щасливий період очікування комфортно і гармонійно.

, , , , переглядів: 3 118

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *