Плануєте дитину?! – Збирайте гроші!

24.01.2017

Плануєте дитину?! – Збирайте гроші!

Молоді мами стверджують, що сьогодні саме фінансова спроможність родини є визначальною у питанні планування вагітності. Впевненість у завтрашньому дні, у можливості народити здорову дитину, виховати її, дати їй гідну освіту, а отже, певний стартовий капітал, на сьогодні доволі незначна. Приймаючи рішення про народження дитини і маючи середній рівень доходів жінки економлять на попередній підготовці до вагітності, на якості харчування, підтримання вітамінного балансу в організмі, певній спортивній підготовці, яка б могла у майбутньому полегшити процес виношування та народження дитини.

Рівнянка Анна, мама 3-річного хлопчика, розповідає, що, плануючи вагітність, чи не найбільше зважала на приведення до ладу стану свого здоров»я, лікування хронічних захворювань травної та дихальної системи, що могло б відобразитися на станові здоров»я майбутньої дитини. Також зі слів жінки важливим аспектом є психологічна готовність до народження дитини. Майбутній молодій мамі у цьому знадобилася допомога кваліфікованих фахівців, котрі допомогли зрозуміти, як саме зміниться якість її життя після появи дитини. Під час самої вагітності рівнянка значну увагу зосереджувала на помірних фізичних навантаженнях, відвідувала відповідні заняття із фітнесу для вагітних. Звісно, що подібна підготовка вимагала фінансів. Зі слів жінки, на діагностику та подальше лікування вона витратила понад 5 тис. грн.

Інша рівнянка, Юлія, мама трьох дітей, розповідає, що у питанні планування вагітності визначальним був саме фактор фінансової спроможності родини. До народження дітей жінка працювала в освітній сфері та мала невеликий стаж, відтак, фінансовий аспект питання був цілковито відповідальністю чоловіка. Жінка зауважує, що найбільше витрат у їхній родині було після народження першої дитини, бо скуповували абсолютно все, що рекомендували друзі: від дорогої коляски та ліжечка до різнотипного одягу для малечі. Із народженням інших дітей зрозуміли, на чому можна економити, як зваженіше обирати необхідні речі.

Відомий вислів: «здорова родина – здорова країна» іноді сприймається дещо скептично, як своєрідний радянський пережиток. Над сенсом замислюються, коли спостерігають сумну статистику рівня захворюваності, смертності у ранньому віці, кількість паталогій, з якими народжуються діти, збільшення кількості хвороб, що впливають на жіночу репродуктивну систему.

На якість останньої впливає чимало факторів, серед яких виховання, екологія, психологічні й соціально-економічні чинники. Рівень матеріального забезпечення з огляду на фінансову нестабільність у країні часто є визначальним фактором, який впливає на рішення жінки про вагітність, увагу до стану свого здоров’я, вибір належної діагностики, медичних послуг, і саму обізнаність із питаннями статевої культури.

Бажаючи якнайкраще забезпечити дитину, варто не тільки добре дбати про власне здоров’я, а й чітко оцінювати свої фінансові можливості.

Вікторія Назарук

До матеріалу додано ілюстративну картинку з мережі Інтернет

 

, , переглядів: 691

Кількість коментарів: 4
  1. А чому саме чоловік має морочити одне місце фінансовим забезпеченням сім’ї? Чому чуть шо то відразу чоловік??? Що, він самий рижий? Хай і матір думає чим прокормити дитину!!! І чи варто взагалі її заводити!!!

  2. Шановний коментаторе, ніхто не силує чоловіка до того. Кожен має право на власний вибір, залежно від рівня морально-етичних цінностей та переконань.

  3. Просто мене харить, що у нас такий стириотип: мужик має забезпечувати. Хай жінка теж вкалує!

    • По-перше, прошу Вас висловлюватися коректніше. А, по-друге, є різні ситуації. Є чимало жінок, котрі працюють не менше, а подеколи навіть більше, ніж чоловіки. Інше питання, що жінка після народження дитини має відновити сили, тому одразу після пологів активно включитися у робочий графік непросто, та і дитина вимагає чимало уваги. Ці питання з позицій жінок та чоловіків якраз і планує висвітлювати у наступних текстах. Приємного вечора!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *