Українкам змінили розмір декретних виплат

13.12.2017

Українкам змінили розмір декретних виплат

З 1 грудня 2017 року відбулося передбачене держбюджетом підвищення прожиткового мінімуму. Після цього автоматично зріс розмір ряду соціальних виплат, в тому числі допомоги при вагітності та пологах – так званих «декретних».

декретні виплати
Закон передбачає, що декретні повинні складати як мінімум 25% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 1 грудня прожитковий мінімум для працюючих українців зріс на 78 грн, до 1762 грн. Це означає, що тепер декретні виплати становитимуть не менше 440,5 грн. Таким чином, вони виростуть на 19,5 грн.

Відзначимо, що для працюючих жінок розмір допомоги при вагітності та пологах дорівнює середньому розміру заробітної плати за місяць. Так що підвищення прожиткового мінімуму не вплине на матеріальний стан жінок, які йдуть в декрет з роботи.

У випадку з матерями-одиначками для розрахунку розміру декретних виплат береться половина щомісячного доходу сім’ї і віднімається різниця між сумою прожиткового мінімуму. Це означає, що якщо в грудні доходи сім’ї не збільшилися, то держава буде платити матерям-одиначкам більше.

Джерело: blyskavka.top

, , , переглядів: 2 053

Один коментар
  1. Ну теперь заживем….
    На +19 гривен….
    Куда ж деньжЫщщщщщИ то девать

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *