Як без проблем навчити дитину читати

22.02.2021

Як без проблем навчити дитину читати

Коли починати?

Чимало батьків, щойно їхнім малятам виповнюється 4-5 років, намагаються самотужки навчити їх читати, привити любов до дитячих книг. І стикаються з проблемою: малята вередують, їм важко вивчити літери, а ще важче – скласти їх у склади та об’єднати склади у слова. Батьки нервуються, малята – плачуть і стараються уникнути цієї неприємної процедури, вони тікають, лише почувши сакраментальне «книги для дітей дошкільного віку». Чи є вихід з цієї ситуації? Як перетворити науку грамоти на цікавий процес? Чи буває так, щоб цей процес приносив позитив і бажання навчатися? Звісно, буває!

Зараз є чимало українських видавництв книжок для дітей, які приділяють належну увагу дошкільнятам. Лідер у цьому – «Навчальна книга-Богдан», де найкращі автори і методисти розробляють власні методики навчання читання – https://bohdan-books.com/catalog/3070/ .

Які бувають букварі?

Основа основ усього – буквар для дошкільнят. Без цієї книги не буде нічого, це той наріжний камінь, на якому з часом постане розкішний будинок Знань.

Отож, які бувають букварі та абетки?

  1. Тактильні.

Безперечний фаворит поміж розмаїття подібних розробок – це «Абетка» із серії «Першої книги дошколярика». У чому перевага цього буквара? Усі літери для вивчення тут видрукувані особливим чином – вони об’ємні й тактильні! Адже для діток так важливо щось помацати! І тактильна пам’ять, разом із зоровою та сприйманням на слух зроблять свою справу! У цій книзі багато зрозумілих і близьких   ілюстрацій із зображення предметів на ту чи іншу літеру.

  1.  «Абетки-розмальовки» – це своєрідне поєднання навчання грамоти і малювання
  2.   «Абетки-розкладанки» (читання+навчання+гра)
  3.   Руханкові абетки
  4. Абетки у віршах.

Усі ці цікаві книги для дітей без проблем допоможуть і батькам, і вихователям навчити дошкільнят читати.

Веселі прописи

Готувати руку до письма починають значно раніше, ніж вчать літери! Зверніть увагу на серію українських книг для дітей «Веселі прописи». Вони рекомендовані для малят уже від 2 років! Кожен посібник розрахований на певний вік, його розробляли найкращі автори-методисти України, він апробований, чудово ілюстрований, тут є цікаві вправи, спрямовані на розвиток дрібної моторики руки, уваги, мислення, пам’яті та уяви.

Розвиток мовлення

Часто у молодшій школі вчителі стикаються такою проблемою: дошкільнята уміють читати і писати, але не вміють висловити власну думку чи переказати текст. І це справді проблема! Тому заздалегідь варто придбати посібники «Розвиток мовлення» із серії «Тямущий дошколярик». Це комплект ілюстрованих посібників для  занять з дошкільнятами віком від 2 до 7 років. Тут є  чудові  навчально-пізнавальні завдання, що сприятимуть розвитку мовлення, уваги та пам’яті.

переглядів: 58

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *