4-річна дівчинка хоче стати коучем, щоб «врятувати» українську мову

07.12.2020

4-річна дівчинка хоче стати коучем, щоб «врятувати» українську мову

Викладачка Львівського національного університету імені Івана Франка Леся Дуда та її 4-річна донька Христина планують зняти низку відеороликів, на яких дівчинка даватиме поради, як не помилятися, коли говориш українською. Про це Тvoemisto.tv розповіла ініціаторка проєкту Леся Дуда.

Жінка займається соціолінгвістикою та питанням мовної політики і від малечку вчить свою доньку правильно говорити. Тепер у дівчинки це гарно виходить і вона готова ділитися своїми знаннями з іншими.

«Христина змалку знає, що правильно казати виделка, а не вилка, що речі у садочку треба класти не в шкафчик, а шафку. Коли донька почала давати поради близьким, виникло бажання рухатися далі і поширювати знання не лише серед тих, хто постійно поряд», – каже Леся Дуда.

У планах Лесі Дуди та її доньки – навесні запустити відеопрограму «Христя і Бомко». Кілька місяців тому сім’я подала проєкт на Український культурний фонд і почала збір на сайті Спільнокошт. Вже вдалося зібрати більше 80 тис. грн. Залишається ще 36 днів, аби зібрати з десяток тисяч гривень.

Якщо усе вдасться, то Український культурний фонд збільшить цю суму учетверо і сім’я зможе запустити проєкт.

«У 10 випусках Христя навчатиме свого друзяку Бомка правильних назв речей, що оточують сучасну дитину. Глядачі разом з ведучими завітають на дитячий майданчик, відвідають дошкілля, організують День народження, пектимуть тістечка, доглядатимуть за молодшим братиком і, звісно, – розпаковуватимуть цікавезні іграшки. І все це – вивчаючи рідну мову», – каже Леся Дуда.

Наразі ж дівчинка разом із мамою започаткували власну сторінку в Instagram, де мовне коученятко Христина Малина (khrystyna.malyna) дає майстер-класи з української. Підписників наразі небагато, проте родина сподівається, що скоро кількість бажаючих таки збільшиться.

Новини від “То є Львів” 
, переглядів: 200

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *