Бабусині поради: чи варто користуватися?

Збір коштів на потреби армії України
29.11.2022

Бабусині поради: чи варто користуватися?

Сучасна медицина розвивається дуже повільно, тому в багатьох сім’ях прийнято користуватися бабусиними порадами. У старі добрі часи, коли не існувало відповідної медицини, щоб підняти на ноги здорових дітей, в хід йшло все що було “під боком”. Була своя рада на кожну “болячку” – грудне молоко, цибульний сік, розтирання оцтом і горілкою і т.д. Нинішні медичні працівники використання цих видів терапії критикують. Чинячи опір бабусиним радам молоді батьки часто стикаються з різким: «Ми так своїх дітей виростили!».

Поради від бабусь

З появою нового члена сім’ї, часто виникають суперечки між старшим і молодшим поколінням. Викликано це різними поглядами по догляду за малюком і лікуванням. Матусі звертаються до нинішньої медицини, а бабусі спираються на свій досвід і охоче діляться рецептами.

Порада 1

Лікуємо нежить у малюка грудним молоком.

Грудне молоко не стерильно, і якщо закапати його в ніс, там будуть розмножуватися бактерії, є можливість що дитина захворіє сильніше.

Порада 2

Щоб ніжки були рівними, пеленати тугіше.

Від тугого сповивання ніжки не будуть рівніше, це може тільки завдати шкоди малюкові. Тим самим ви позбавляєте малюка права пізнавати навколишній світ за допомогою тактильного відчуття.

Порада 3

Бій штучним сумішам!

Немає нічого кращого, ніж натуральне молоко або манка. У стару пору, коли у матері не було свого молока, діточок годували коров’ячим молоком або манкою тому, що іншого вибору не було. Зараз же в магазинах величезний асортимент штучних сумішей. Їх склад максимально наближений до грудного молока. Але, деякі бабусі кажуть, що це «хімія», і її краще замінити натуральним молоком або манкою.

Порада погана. Коров’яче молоко – жирне для дитинки і містить більше 20 білків, для перероблення цих ферментів у маляток недостатньо ферментів. Як підсумок розвивається харчова алергія, також є можливість розвитку ожиріння, порушення обміну речовин і цукрового діабету.

Манка також містить глютен – і є однією з причин харчової непереносимості у дітей.

Порада 4

Немає клізми, скористайся шматком мила.

Запори це проблема багатьох малюків, пояснюються вони дисбактеріозом і незрілістю ШКТ. Рішенням цієї проблеми старше покоління бачить шматок мила. Мило може привести до опіку слизової та великих проблем.

Порада 5

При високій температурі обтерти горілкою.

Горілка стане причиною спазму судин шкіри, тепловіддача сповільниться, а значить, температура внутрішніх органів підвищиться. Дитині стане гірше. Використовуйте жарознижуючі ліки, а краще викличте швидку!

Порада 6

Закутати дитину тепліше, щоб спала температура.

Якщо у малюка висока температура, часто радять укутати його в кілька ковдр, щоб він пропотів, а разом з ним і температура впала. Тоді як температура може піднятися ще вище. Якщо температура у дитини вище 39,5 це небезпечно тепловим ураженням мозку, проблемами з життєво важливими внутрішніми органами. Не кутайте малюка і давайте більше пити.

Порада 7

Не відкривай вікон – протяги.

Діти хворіють не через відкриті вікна і протяги, а через хвороботворні бактерії та віруси, які скупчуються у квартирі, якщо сидіти з закритими вікнами та в задусі. Якщо постійно провітрювати квартиру, їх “вижене” повітря.

Порада 8

Не шкодуй мила і три мочалкою. 

Малюків не можна мити щодня за допомогою мила або іншого миючого засобу, це знижує бактерицидні властивості шкіри, і вона стає беззахисною перед інфекцією. Не потрібно мити малюка мочалкою його шкіра дуже тонка, або використовуйте мочалки з м’яким ворсом. А звичайне мило може викликати сухість шкіри.

, , , переглядів: 249

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *