Чи видають дитячий біометричний паспорт? Чи потрібно робити візу?

20.05.2017

Оскільки скоро почне діяти безвізовий режим між Євросоюзом та Україною, ми спостерігаємо ажіотаж в паспортних столах – всі поспішають зробити біометричні паспорти.
Отже, від 11 червня 2017 року Євросоюз скасує візи для всіх громадян України, за однієї умови – вони повинні мати біометричний паспорт. Однак не все зрозуміло, зокрема багатьох батьків цікавить питання щодо оформлення дитячих паспортів – чи дають їм біометрику, адже відбитки пальців до 12 років брати заборонено, або ж дітям доведеться оформляти візи? Але, тоді який сенс у «безвізовій відпустці», якщо для дітей все одно потрібно буде оформляти візу, збираючи всі ті самі документи?


Але панікувати не варто – безвізовий режим буде діяти для всіх, а біометрику дають навіть новонародженим. До 12 років у дітей дійсно не беруть відбитки, оскільки в такому віці малюнок ще може змінитися, але без відбитків паспорт не перестає бути біометричним. Ознакою біометрії не є відбитки пальців, а чіп. Дитячий паспорт видається на термін 4 роки. Але немовлятам потрібно змінювати паспорт частіше: дитина має бути схожа на ту, що є на фото у паспорті, тому трирічну дитину розвернуть на кордоні, якщо паспорт був виданий у віці 3 чи 4 місяців.
Другий «вид» закордонного паспорта отримують діти від 12 до 14 років. Тут ми вже маємо на чіпі відбитки пальців, але в іншому паспорт та процедура оформлення лишаються точно такими ж.
А от з 14 років все змінюється: від цього віку закордонний паспорт видадуть лише тим дітям, хто вже має Id-картку (замінник внутрішнього паспорта), без неї документи на оформлення закордонного паспорта просто не візьмуть. Зважайте на це; оформлення Id забирає близько 20 днів. Отже, терміново отримати закордонний паспорт в цей період неможливо. Ще одна зміна: у 14 років діти починають не лише здавати відбитки, але й ставлять підпис у своєму паспорті.
Від 16-річчя ситуація знову докорінно змінюється – дитина має право йти за паспортом сама, без батьків, і по-друге, від 16 років видається паспорт, термін дії якого – 10 років.
Що ж робити батькам, які вже зробили дитячий паспорт без біометрики? Тут прийдеться або оформляти новий біометричний паспорт, або ставити візу в старий документ. Але в даній ситуації тішить те, що для неповнолітніх громадян, тобто до 18 років, візи видають безкоштовно – така норма є в угоді про спрощення візового режиму між Україною та ЄС.
Тепер важливо пам’ятати, що для кожної дитини батькам потрібно оформляти окремий паспорт, а не вклеювати його фото в свій. Також займатися оформленням дитячого паспорта може один з батьків – присутність обох не потрібно. Але при виїзді за кордон без одного з батьків, потрібно нотаріально завірений дозвіл другого – тут на законодавчому рівні ніяких змін не відбулося, оскільки дана норма не пов’язана з правилами в’їзду в ЄС. На шенгенському кордоні ця довідка нікому не цікава – її перевіряють тільки при виїзді з України.

Джерело: http://www.eurointegration.com.ua/

переглядів: 3 167

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *