Який табір підійде дитині?

Після останнього дзвоника батьки видихають: більше жодних онлайн-уроків, підготовки до контрольних та батьківських чатів у Вайбері. Однак відпустка дорослих триває менше, ніж три місяці канікул у дітей, а їхню надмірну активність треба кудись спрямувати.

Перше й найголовніше, що слід зробити під час планування дозвілля для дітей, 一 це почути, чого вони самі хочуть, та підтримати. Психологиня Мая Плющева рекомендує запропонувати різні варіанти. Якщо з-поміж них є дитячий табір, спершу слід дізнатися, чи готова дитина до такої самостійної пригоди.

Вибір сучасних таборів розмаїтий: розвивальні табори з посиленим вивченням англійської мови, уроками лідерства, спортивні та патріотичні, IT-спрямовані та креативно-творчі. Варто просто написати ≪#дитячий_табір≫ у пошуку Фейсбуку — і ви почнете по-доброму заздрити поколінню своїх дітей.

Розвинути скіли 

Табір варто обирати з огляду на інтереси дитини, локації (море, ліс, гори тощо) та бюджет. Почнімо з тих, які пропонують цілодобове перебування, з ночівлею. З-поміж них табір для підлітків у Карпатах WestCamp. Тут пропонують комплексний розвиток: від квестів і спортивних розваг до посиленого вивчення англійської. Зміна триває 11 днів.

Більшість подібних розважально-освітніх таборів пропонують схожі заняття для дітей: англійська, лідерство, розкриття потенціалу. Тож під час вибору можна відштовхуватися від ціни, кількості днів та місця проведення.

А якщо програмування? 

Якщо вашу дитину цікавить програмування та комп’ютерні ігри, хорошим варіантом стане літній IT-табір. Програми видаються такими крутими, що починає здаватися, наче після табору дитина ось-ось почне робити свій внесок у сімейний бюджет.

Наприклад, «Канікули з комп’ютерною академією ШАГ». Вони проводять табори в містах, за кордоном та в Карпатах.

Бюджетніший варіант пропонує STEM-табір від INVENTOR. Він триває 5 днів, там вивчають науку, технології, інженерію, математику, робототехніку та програмування. Звучить значно перспективніше, ніж 4 роки в Індустріальному коледжі.

Ближче до природи 

Спортивні, патріотичні та релігійні табори також ніхто не скасовував.

Наприклад, табір «Строкаті Єноти» у селі Уніж на березі Дністра. Зміна триває трохи більше як тиждень. Підійде, якщо вашу дитину цікавлять пригоди, спорт, творчість та розваги.

Подібний, але екстремальніший варіант 一 «Карабін Карпати кемп». Діти отримають гірські пригоди, катання на джипах, командні квести тощо.

Крім того, є табори патріотичного спрямування. Від «Пласту» і не лише. «Гайдамацька Січ» 一 це некомерційний проєкт, в межах якого відбуваються табори-вишколи з уроками самооборони, фізичною підготовкою та інтерактивними лекціями на історичну тематику. Але не плутайте це з армією для дітей: подібні табори пропонують ще й розваги, прогулянки лісами, тренінгові заняття з розвитку особистості та лідерства тощо.

Денні табори: коли дитина не готова полишати дім 

Багато батьків хвилюються: мовляв, чи не зарано відправляти дитину в табір? Раптом буде плакати, проситися додому? Готовність перевіряється одним питанням до дитини.

«Діти різні, і їхня можливість витримувати розлуку з батьками залежить від багатьох факторів. Дитині слід розповідати про свій позитивний досвід таборів, про те, які чудові пригоди на неї чекають, яких друзів вона може там зустріти. Загалом за віковими нормами нормально віддавати дитину у табір на 2 тижні від 7-8 років», 一 каже дитяча психологиня Мая Плющева

Якщо ж дитина поки не готова до самостійної мандрівки або ви самі не готові її відпускати, на допомогу приходять денні табори. Вибір величезний, якщо ви мешканці великих міст.

Спільні з батьками розваги

Літо 一 чудова нагода зблизитися з дітьми. Це може бути спільний відпочинок, прогулянки чи сімейна подорож. Сплануйте поїздку в гори чи на море, на сплави річками, відвідайте разом печеру чи почніть відвідувати різні майстер-класи 一 варіантів безліч. Головне пам’ятати, що спільне проведення часу ефективне, якщо і батькам, і дітям цікаво. Ви проживаєте ті самі емоції, у вас з’являється спільна пригода. Так ви здружуєтеся і стаєте більш рівноправними.

 

«Є давній вислів про те, що слід виховувати не дітей, а себе, адже діти все одно будуть схожими на вас. Власним прикладом батьки навчають дітей, як поводитися у світі, як розв’язувати життєві завдання, будувати стосунки з іншими, навіть шукати собі пару. Усі ці знання дитина неусвідомлено черпає з сім’ї. Тому неможливо переоцінити час, проведений разом. Побудьте для своєї дитини таким батьком чи мамою, яких вам не вистачало у дитинстві», 一 радить Мая Плющева.