Дериктори 12 шкіл на Рівненщині можуть сісти за грати

Збір коштів на потреби армії України
01.03.2021

Дериктори 12 шкіл на Рівненщині можуть сісти за грати

На Рівненщині скандао! Директорам 12 сільських шкіл загрожує ув’язнення. Їх звинувачують у розтраті державних коштів. Посадовці нібито провели надто дорогий інтернет у навчальні заклади.

Тепер вони мають повернути державі майже 2,5 мільйони гривень. Крім цього, ще й можуть потрапити за ґрати. Про це пише 24 канал

 

У той же час, директори наголошують, що їх змусили підписати договори

Окрім кабелю, йдеться і про самі роботи з проведення інтернету. Тож правоохоронці порахували, що Наталія Міськевич має повернути державі майже 200 тисяч гривень збитків.

Схожа ситуація склалась в сусідніх школах. Директори виправдовуються, що ціни не моніторили, а договори їх змусили підписати.

Ці гроші були виділені в грудні і всіх директорів під великим тиском змушували підписувати договори,
– наголосила директорка Сапожинського НВК Руслана Кошта.

За словами Наталії Міськевич, погрози щодо звільнення лунали з боку начальниці райуправління освіти Оксани Форсюк.

Оксана Форсюк вже не є керівником районного управління освіти. Свою вину жінка заперечує, мовляв, її теж викликають на допити у поліцію. Посадовиця не знає, чому вартість робіт виявилася завищеною.

24 канал впродовж кількох днів намагався зв’язатися з керівником фірми, яка проводила інтернет. Але щоразу його не було на робочому місці.

Поліція повідомила про підозру 3 керівникам шкіл

У поліції ж повідомили, що провина не фірми, а шкіл, адже там мали перевірити ціну. Трьом керівникам навчальних закладів вже оголосили підозру. У якому статусі перебуває колишня начальниця районного управління освіти – не повідомили.

Якщо майно в державі коштує одну суму, а посадова особа купує за завищену ціну – вона несе кримінальну відповідальність,
– повідомив заступник начальника ГУНП у Рівненській області Олександр Панасюк.

І додав, що також проводяться слідчі дії стосовно ще 9 осіб.

Директорам шкіл інкримінують одразу кілька статей:

  • привласнення і розтрату чужого майна;
  • відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом.

За це директорам загрожує не лише 200 тисяч гривень штрафу, а й до 3 років тюрми.

Чи вчиняли директори шкіл протиправні дії, остаточно з’ясує суд. Перші засідання вже призначені на березень. У поліції також вивчають ситуацію щодо фірми, яка проводила інтернет.

Директорка Даничівського НВК Наталія Міськевич розповіла, що за накладною, яку школам надала фірма, інтернет-кабель коштує 1,5 тисячі. Однак у Нацполіції сказали, що його ціна – 3 гривні. Відтак цю різницю необхідно повернути державі.

Відео тут 

, , , , переглядів: 380

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *