Думки різняться: студенти ВНЗ про враження від дистанційного навчання

Збір коштів на потреби армії України
02.06.2020

Думки різняться: студенти ВНЗ про враження від дистанційного навчання

Усі навчальні заклади України перейшли на онлайн-навчання з 12 березня 2020 року. Через епідеміологічну ситуацію в Україні, терміни карантину продовжилися і студенти закінчують навчання в онлайн-режимі.

Ми поспілкувалися зі студентами 5 університетів, які поділилися враженнями про дистанційне навчання.

Катерина, Львівський національний медичний університет:

«У нашому університеті для дистанційного навчання існує платформа misa. Головними перевагами онлайн-навчання є самостійний розподіл часу та незалежність від графіку. Головними недоліками є зависання платформи misa та відсутність практичних навичок з базових дистиплін (анатомія, гістологія, біологія)».

 

Мирослав, Київський національний авіаційний університет:
«Нам приходить дуже багато домашнього завдання, а часу на його виконання мало. Немає онлайн-консультацій з викладачами, тому і пояснень як їх виконувати мало. Серед плюсів можу визначити лише те, що я вдома».
Вероніка, Національний університет «Острозька академія»:
«У дистанційному навчанні я бачу більше плюсів, ніж мінусів. Загалом, це зручно, тому що не потрібно вставати занадто рано, збиратися та йти до університету. Просто встаєш, береш до рук ноутбук, вмикаєш Google meet і все, ти на парі. Круто і те, що в моєму університеті проходить досить багато онлайн-зустрічей. Це може стати чудовим поштовхом для саморозвитку.
Мінусом для мене є відсутність живого спілкування із друзями. Хоч ми і стараємося говорити більше, та відеозв’язок не порівняється із реальним життям. Також інколи стаються технічні проблеми, через які важко потрапити на пару, але наші викладачі завжди ставляться до цього з розумінням».
Павло, Рівненський державний гуманітарний університет:
«Все-все подобається, завдання є. Подобається все, крім одного.. Немає можливості щоб викладач сам пояснив якусь тему, нам скидають завдання, які ми маємо самі зрозуміти і виконати. Немає відеоконференцій, відповідно немає зв‘язку з викладачами.»

Дарина, Технічний коледж Луцького національного технічного університету:

«Недоліків більше ніж переваг. Деякі викладачі  мінімально виходять на зв’язок і не пояснюють свій матеріал, як мали б. Перевагою є те, що пари починаються не раніше 10 години. Також, не всім викладачам вдається навіть скинути домашне завдання, і через це багато мороки. Зв’язок під час пар може перериватись і це збиває з думки як викладачів, так і студентів.»

 

Наразі невідомо коли студенти повернуться до навчальних закладів.

«…Ми зараз над цим питанням працюємо, щоб забезпечити безпечні та належні умови навчання у закладах освіти після виходу з карантину», – сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

 

Дарина ШЕВЧУК

, , , переглядів: 574

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *