Дисплазія кульшових суглобів: що потрібно знати рівненським батькам

12.08.2019

Дисплазія кульшових суглобів: що потрібно знати рівненським батькам

Дисплазія кульшових сулобів у дітей – достатньо часто діагностована патологія, яку виявляють у новонароджених. Молоді мами чули про таке захворювання, як дисплазія тазостегнових суглобів, але точно знають про те, що це таке лише ті, хто сам зіткнувся з необхідністю лікування цієї недуги. Такі порушення функцій кульшових суглобів можуть призвести до серйозних наслідків. Причинами патології можуть стати генетична схильність, гормональні впливи та порушення формування тканин при внутрішньоутробному розвиткові.

То, чи можуть батьки самостійно виявити хворобу у своїх малят?

Нажаль самостійно виявити проблему не можливо, але спостерігаючи за дитиною можна побачити основні симптоми дисплазії.
Основними симптомами є:
– несиметричність складок шкіри на задній поверхні ніг дитини (але не завжди, якщо дитина повненька, то складки можуть бути несеметричні);
– тугість розведення ніг в кульшових суглобах, як в одній ніжці, так і в обох ногах;
– плач при розведенні ніг в кульшових суглобах;
– хрускіт в кульшових суглобах при розведенні ніг;
– занадто повне, вільне розведення ніг в кульшових суглобах.

“- Дисплазія кульшових суглобів – найбільш розповсюджений вид деформації опорно-рухового апарату у дітей. Патологія характеризується вадою формування всіх частин суглоба, а також пошкодженням або недорозвитком його окремих частин.
До основних методів лікування відносять: масаж, парафінові аплікації, електрофорез, лфк, препарати кальцію та профштанці (при більш складних ступенях дисплазії) і звичайно спостереження лікаря ортопеда-травматолога.”– розповідає рівнянка масажист- реабілітолог Валентина Хамейкіна.

Якщо ви виявили ці симптоми, тоді слід звернутися за консультацією до ортопеда-травматолога. Навіть за відсутності симптомів дане захворювання може бути наявне в дитини, тому доцільніше буде зробити УЗД кульшових суглобів, а діткам старше 3 місяців рентген. При вчасному виявлені дисплазії кульшових суглобів прогноз благополучний. Бережіть себе та ваших діток!

, , , , переглядів: 248

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *