Фінляндія влаштовує справжню революцію в освіті та скасовує шкільні предмети

08.10.2019

Фінляндія влаштовує справжню революцію в освіті та скасовує шкільні предмети

Безперечно освіта в Фінляндії вважається однією з кращих у світі.  Місцева влада вирішила влаштувати справжню революцію в шкільній системі та скасувати шкільні предмети!

Уявіть собі – замість окремих предметів школярі вивчатимуть події і явища в міждисциплінарному форматі. Такий метод має міжнародну назву PBL (phenomenon-based teachingand learning – англ. викладання і вивчення явищ) і базується на практичному аналізі різноманітних «феноменів». Наприклад, Другу світову війну учні розглядатимуть з точку зору кількох предметів одночасно: географії, математики та історії. А під час вивчення курсу «Робота у кафе» школярі отримують знання з економіки, логіки, англійської мови і сфери комунікації. Така методика  міждисциплінарного викладання вводитиметься для фінських старшокласників із 16 років. 

Наприклад в  українських школах  досі дотримуються системи PPP(Presentation – Рractice – Рroduction), яка характеризується початковим «начитуванням» лекцій, а згодом – виконанням вправ і завдань.

У Фінляндії цю систему вже давно ліквідували. Учням дозволяють самостійно обирати тему наступного заняття. Такий метод показує, що діти стають вмотивованішими, коли вивчають те, що по-справжньому цікавить – і, відповідно, запам’ятовують більше.

Нова шкільна реформа вимагатиме кращої та ще більшої взаємодії між учителями різних предметів. Приблизно 70% педагогів в Гельсінкі вже пройшли підготовку й готові до нового старту навчання. Реформу запровадять вже у 2020 році.

, , , , , , , переглядів: 297

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *