Готуємося до школи: як підготувати дитину до шкільного життя

19.08.2021

Фахівці науково-педагогічного проєкту “Інтелект України” підготували чек-ліст для батьків першокласників

1. ВЛАШТУЙТЕ ПРОГУЛЯНКУ ДО ШКОЛИ: проведіть дитині екскурсію територією, походіть по шкільному подвір’ю, зайдіть у середину, якщо є можливість, покажіть дитині клас, в якому вона буде навчатися. По дорозі до школи можна грати у щось цікаве, таким чином, цей процес завжди буде викликати хороші асоціації в малюка.

2. ГРАЙТЕ В ШКОЛУ: посадіть дитину серед іграшок-“учнів” і проведіть “урок”. Попросіть малюка встати, коли “мама-вчителька” заходить до “класу”, сісти за парту, розкрити зошит, узяти ручку. Таким чином, ці прохання не будуть незвичними для дитини, коли вона їх почує в школі й малюк зможе легко їх виконати.
3. ЗБИРАЙТЕ ПОРТФЕЛЬ ТА ОДЯГАЙТЕ ШКІЛЬНИЙ ОДЯГ. Проведіть “тренування”: нехай першокласник спробує самостійно надягти одяг для школи, а також, зібрати портфель. Можна пограти в таку гру: розкладіть шкільне приладдя на підлозі, а потім покажіть, як збирати портфель і що куди класти. Пам’ятайте, в жодному разі не складаємо портфель ЗА дитину, а складаємо його РАЗОМ з дитиною, поки вона не привчиться робити це самостійно.
4. ПОТОВАРИШУЙТЕ З ГОДИННИКОМ: поставте в кімнаті малюка годинник і навчіть дитину розбиратися в часі. Поясніть, що на виконання певного завдання в школі є спеціально відведений час і дуже важливо, щоб малюк умів укладатися в терміни. Для цього слід скласти графік звичайного дня й коли малюк буде, наприклад, їсти, гратися або малювати, звернути його увагу, скільки ще йому залишилося часу на цю дію за розкладом.

5. ПРИВЧАЙТЕ ДО ПОРЯДКУ: нехай у майбутнього школярика з’являться всілякі теки, файли, коробочки й він навчиться складати туди свої малюнки, олівці й інші дрібнички. Розвивати цю навичку необхідно заздалегідь, щоб у школі дитина знала, що у кожної речі є свій “будиночок” і нічого не загубиться в портфелі.

6. ПРИВЧАЙТЕ ДИТИНУ ВСТАВАТИ РАНІШЕ. Для цього достатньо щодня віднімати від її сну 5-10 хвилин і, звісно, супроводжувати пробудження малюка приємними для нього діями, наприклад, усмішкою або обіймами мами чи тата. Тоді першого вересня школярик не буде сонно позіхати на шкільній лінійці.
7. ШИЙТЕ АБО ГРАЙТЕ В ШАХИ. Діти 6- та 7-річного віку відрізняються своєю непосидючістю й допитливістю, тому активних дівчаток можна навчити шити або плести з бісеру, а хлопчиків — грати в шахи, шашки. Бажання виграти в мами чи в тата або створити щось своїми руками “переважать” над бажаннями постійно відволікатися на все підряд і не сидіти на місці.
8. ФОРМУЙТЕ ПОЗИТИВНИЙ ОБРАЗ ШКОЛИ: розповідайте цікаві історії зі свого шкільного життя, наприклад, про те, як ви знайшли свого першого шкільного друга або ваше захоплення певним шкільним предметом допомогло обрати майбутню професію й стати успішною людиною.
9. НЕ ЗАЛЯКУЙТЕ ОЦІНКАМИ: казати дитині про те, що вона повинна приносити тільки хороші оцінки ЗАБОРОНЕНО. Тим паче, що у 1-му класі їх не ставлять. Хваліть малюка за будь-які зусилля, створюйте ситуацію успіху, позитивно оцінюйте щоденний поступ дитини у виконанні тієї чи іншої справи. Тоді вона знатиме, що хороші оцінки — не єдині її заслуги перед батьками.

10. НЕ НАМАГАЙТЕСЯ СВОРИТИ ВУНДЕРКІНДА. До початку навчання не потрібно підтягувати всі “хвости”, годуючи дитину новою інформацією. Краще відпрацьовувати вже набуті навички малюка. Тренуйте увагу, пам’ять, мислення дитини за допомогою різноманітних ігор. Читайте книжки, попросіть переказати прочитане або почуте, відповісти на декілька нескладних запитань. Так першокласник навчиться висловлювати свою думку, розмірковувати на задану тему, чітко відповідати на запитання і з нетерпінням очікувати цікавого, захопливого й бурхливого шкільного життя.

, , переглядів: 596

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *