IT – для дівчат: STEM is FEM провів навчальний модуль, присвячений інформаційним технологіям

Збір коштів на потреби армії України
01.12.2021

IT – для дівчат: STEM is FEM провів навчальний модуль, присвячений інформаційним технологіям

Благодійний освітній проєкт STEM is FEM познайомив українських школярок зі світом ІТ та цифрової освіти в рамках безкоштовного навчального модуля «IT: eLearning».

Протягом двох днів слухачки дізнавалися, які виклики стоять сьогодні перед цими галузями, які напрямки розвитку вважаються найперспективнішими, які професії мають найбільший попит, та як створювати власні освітні онлайн-проєкти тощо.

Партнером модулю стала міжнародна освітня онлайн-платформа Preply. Front End Lead розробниця компанії Олександра Жардецька зауважила дівчатам, що безпосередньо кодинг та інші hard skills – це далеко не 100% роботи інженерів. Кожному необхідно також навчитися більш загальних навичок.

«Не фокусуйтеся лише на технічних навичках. Важливо розвивати такі soft skills, як креативність, вміння працювати в команді, та вміння брати на себе відповідальність тощо. Також не бійтеся визнавати, що ви чогось не знаєте. Завжди звертайтеся по допомогу. Дуже часто це єдиний спосіб чогось навчитися чи розвязати проблему. Окрім того, постійно вдосконалюйтеся та навчайтеся, аби залишатися в тренді. І вчіть англійську. Адже навіщо себе лімітувати, якщо ми можемо працювати у будь-якій компанії світу?», – порадила Олександра.

У мотиваційному блоці модуля успішні жінки з різних сфер надихали дівчат, які хочуть працювати у сфері ІТ, вірити в себе та не полишати своїх мрій попри численні стереотипи про «нежіночність» цієї галузі. Почесна консул Федеративної Республіки Німеччина Тетяна Гавриш розповіла слухачкам, що саме навичка абстрагуватися від упереджень допомогла їй досягти успіху.

«Я зростала у філософії «світ – чоловічий». Так мені всі казали. Але людина може все. Головна якість будь-якої людини – це сила волі. Це знання дає відчуття відсутності обмежень. Мені це дуже сильно допомогло у «чоловічому» світі – не зважати на стереотипи», – поділилася пані консул.

Модуль закінчився технічним конкурсом. Дівчата змагалися у тому, хто створить найкращий прототип освітнього цифрового продукту – вебсайту або додатку. Переможницею стала Ковган Дар’я із Запоріжжя. За перше місце дівчина отримала у подарунок планшет Apple iPad128Gb, 200$ депозиту на навчання на платформі Preply та особисту зустріч зі співзасновниками компанії у київському офісі.

«Щороку український ІТ сектор зростає на 20-30%. Це зумовлює збільшення попиту на фахівців. Хоча їхня кількість подвоїлася за останні 4 роки, цього ще недостатньо, аби вистачило на всю індустрію. Саме тому ми популяризуємо ІТ-освіту серед молоді. Особливо серед дівчат. Адже ґендерний баланс дозволить покращити становище не тільки кількісно, але і якісно», – наголосив ініціатор STEM is FEM, засновник технологічної компанії Roosh Сергій Токарєв.

Модуль реалізували завдяки гранту «The girls’ fund» від спільноти We Are Purposeful, що підтримує дівчат-лідерок та бере активну участь у всесвітній кампанії UN Women «Покоління рівності».

STEM is FEM – громадська освітня ініціатива, що популяризує STEM-спеціальності серед українських школярок, проводить безкоштовні освітні заходи – вебінари, майстер-класи, навчальні модулі з технічних спеціальностей тощо. Слідкувати за анонсами подій проєкту можна на сайті STEM is FEM або офіційних сторінках у соціальних мережах Facebook та Instagram.

 

, переглядів: 298

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *