Кабмін платитиме дідусям і бабусям за догляд за онуками

19.02.2019

Кабмін платитиме дідусям і бабусям за догляд за онуками

Потрібно лише зареєструватися або фізичною особою підприємцем або юридичною особою, яка надає послугу догляду за дітьми до 3-х років. Це особливо вигідно тим бабусям чи дідусям, яким не вистачає страхового стажу до пенсії.
З січня 2019 року в Україні почала працювати програма «муніципальна няня», яка передбачає компенсації батькам на послуги з догляду за дитиною до трьох років. Як надавачів таких послуг цілком можна оформити дідусів, бабусь та інших родичів, повідомляє Урядовий портал.

Але є умова: бабуся чи дідусь мають зареєструватися або фізичною особою підприємцем або юридичною особою, яка надає послугу догляду за дітьми до 3-х років.

Необхідні КВЕДи – 97.00 (діяльність домашніх господарств як роботодавців для домашньої прислуги) та 88.91 (денний догляд за дітьми) для ФОП та 78.20 і 85.10 для юридичних осіб.

«Це особливо вигідно тим бабусям чи дідусям, яким не вистачає страхового стажу до пенсії», – вважають в уряді.

Муніципальна няня. Як отримати компенсацію від держави?

Слід, однак, зазначити, що в разі реєстрації в якості підприємця бабуся чи дідусь повинні будуть сплачувати не лише податки (5% для третьої групи), але й обов’язковий ЄСВ, який зараз складає 918 гривень на місяць. При цьому місячна сума державного відшкодування за послуги няні складає 1626 гривень.

, , , , , переглядів: 760

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *