Коли дитина малює все у чорних кольорах: що це значить?

26.09.2019

Коли дитина малює все у чорних кольорах: що це значить?

Перші малюнки наших малюків, ми – батьки ніжно зберігаємо усе життя. Перші “карляки”, що малює їх дитина завжди викликають захоплення, як у малюка, так і у батьків. Іноді батьки стурбовані тим, що малюк малює світ та все навколо в чорних кольорах. 

То що це означає і чи варто хвилюватися?

Від початку свого життя й до 3 років малюку абсолютно всерівно, яким кольором буде малюнок. Адже дитина не вибирає фарбу цілеспрямовано. Головне, щоб картинка була контрастною. Тоді виходить що найкращий з усіх це -чорний!

Новонароджена дитина взагалі нерозрізняє кольорів, сприймає лише контрастні поєднання. Наприклад: чорне або біле. Від 6 тижнів до 2 місяців малюк починає бачити обриси предметів і свій перший колір – червоний. До 3 років малюк вже може розрізняти синій, зелений, жовтий. До 4 року життя–чорний, сірий, коричневий.

У віці 3 років малюки починають проявляти неймовірну впертість, заперечення і навіть негативізм. Якщо дитина вирішить, що цей колір не подобається мамі, то ще й навмисно намалює картинку чорною фарбою. У дітей від 1 року до 5 років дуже розвинена чуттєва сфера. Тому навіть коли дитина захворіла, або на дворі сіро та пасмурно – це все може бути на малюнку у сіро-чорних кольорах. Саме так діти висловлюють свої самопочуття. Іноді малюк зафарбовує малюнок чорною фарбою, бо саме так намагається заховати щось в будиночку або коробці. Щоб зрозуміти це, достатньо запитати його, що заховано за чорнотою?
Для дитини має значення не колір, а інформативний зміст його картини. Найбільш часто зображують на своїх малюнках світ в чорному кольорі малюки мами, яких купують одяг у темних кольорах. До речі, психологи стверджують, що діти, в гардеробі яких переважає темна гама, хворіють частіше за своїх яскраво одягнених однолітків.
Тому, якщо ваша дитина малює чорним у цьому віці – не турбуйтеся. Доречі тест Люшера до малюнків дітей практично непридатний. Остаточне “кольорове бачення” навколишнього світу у дитини формується приблизно в 8-10 років.

Але, якщо вашій дитині вже 10 років, а він продовжує малювати чорною фарбою, це може говорити про порушення психологічного плану. Якщо на малюнках зображені агресивні сюжети – війна, убиті люди, перекреслені чорним особи, що повторюється поєднання чорного і червоного кольорів. Якщо дитина пережила або переживає неприємні ситуації в житті та відображає їх у малюнках чорними фарбами – це може бути прояв післястресового синдрому. Малюнок для дитини – спосіб виходу внутрішньої енергії. Не виключено, що через кілька днів гамма зміниться на більш яскраву. Але якщо все ж таки чорна гамма в житті дитини затягнулася і з’явилися фізичні ознаки неблагополуччя проконсультуйтеся з лікарем. За допомогою певних методик фахівці зможуть з’ясувати що сталося.

, , , , , , , переглядів: 333

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *