Конкурс УкрЯТ: знання задля розвитку країни

Збір коштів на потреби армії України
03.02.2023

Конкурс УкрЯТ: знання задля розвитку країни

Підбито підсумки щорічного конкурсу рефератів серед учнівської молоді «Ядерна енергія і світ-2022», який проводить громадська організація «Українське ядерне товариство» спільно з профільними закладами вищої освіти. Місто-супутник Рівненської АЕС представляли троє учасників – вараські ліцеїсти Віктор Килюх, Карина Бойко та Валерія Виговська.

Конкурс УкрЯТ

Конкурс, що проводився онлайн, охопив школярів різних регіонів України з метою поглиблення і популяризації знань про ядерну фізику та використання атомної енергії, а також для зацікавлення старшокласників до навчання у профільних закладах вищої освіти для подальшого їх працевлаштування на підприємствах атомної енергетичної галузі. Вже багато років поспіль у заході беруть участь школярі з міст-супутників АЕС та інших відокремлених підрозділів НАЕК «Енергоатом», долучаються також учні з Іванківського району Київської області та міст розташування профільних вишів – Києва, Одеси, Львова, Харкова, Вінниці.

Конкурсну комісію цього року представляли: професор кафедри АЕС НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» Валерій Туз, технічний директор ТОВ «Енергобезпека Груп» Олександр Мазурок, науковий співробітник відділу радіаційної фізики Інституту ядерних досліджень НАНУ Євген Малий, завідувач сектору дослідження опроміненого графіту відділення ЯРБ Інституту проблем безпеки АЕС НАНУ Костянтин Сімейко та виконавчий секретар УкрЯТ, директор департаменту НАЕК «Енергоатом» Данило Лавренов.

У фіналі конкурсу від РАЕС взяли участь переможці конкурсу рефератів імені Володимира Коровкіна 2021 року – учні Вараських ліцеїв: Віктор Килюх з ліцею №1, Карина Бойко та Валерія Виговська з ліцею №3. Хлопець досліджував тему цифрових електростанцій, переваги та недоліки у їх роботі у спарингу з АЕС, а дівчата презентували екологічність та безпеку Рівненської АЕС. Вони змагалися із дев’ятьма старшокласниками з інших міст. Переможним нинішній конкурс став для учениць з Вараша – Карини Бойко та Валерії Виговської, які посіли перше та третє місця відповідно. Науковим керівником обох робіт є вчитель фізики Галина Турчинська, яка багато років готує старшокласників до участі у тематичних заходах РАЕС.

Як зазначили члени журі, нашій країні невдовзі буде потрібна велика кількість спеціалістів енергетичного напряму, тому вітається зацікавленість учнів саме технічними питаннями, діяльністю атомної енергетики, проблемами енергозабезпечення країни. Зокрема, Данило Лавренов висловив впевненість, що молодь свої знання неодмінно спрямує на розвиток нашої країни.

Вікторія Леонова

, , , , , переглядів: 123

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *