Мінімальний розмір аліментів на дитину в 2017 році

11.02.2017

Мінімальний розмір аліментів на дитину в 2017 році

Порядок нарахування аліментів та їх розмір регламентує Сімейний кодекс України. В кодексі ця процедура визначена як один із головних обов’язків батьків по утриманню дітей до їх повноліття.

Аліменти виплачуються тому з батьків, хто піклується про дитину і спільно проживає з нею. Ці кошти мають цільове призначення, а саме утримання неповнолітніх дітей.

Отож батьки, які вирішили розлучитися, можуть домовитися, як той хто житиме окремо від дитини братиме участь у її утриманні.

Якщо ж батьки домовитися не змогли, або одна зі сторін не виконує свої зобов’язання, урегулювати справу має суд. Кошти на утримання дитини визначаються рішенням  суду у частці від доходу відповідача у твердій грошовій сумі. Частка заробітку (доходу) відповідача, що стягуватиметься як аліменти на дитину, визначає суд.

Сімейний кодекс установлює мінімальне обмеження розміру аліментів. Так, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Якщо розмір аліментів який визначений судом у твердій грошовій сумі, менший визначеного мінімального розміру аліментів, відповідно до закону призначається державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Прожитковий мінімум для дітей у 2017 році з розрахунку на місяць, грн.

прожитковий мінімум на дитину

Мінімальний розмір аліментів у 2017 році, грн. (30% від мінімального прожиткового мінімуму)
Мінімальний розмір еліментів

Варто зазначити: розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації (ч. 2 ст. 184 СК).
На який термін призначаються аліменти? За рішенням суду аліменти на дитину присуджуються від дня пред’явлення позову.  Також можливе призначення виплати аліментів за минулий період. Якщо позивач надасть для суду докази того, що вживав заходи для стягнення аліментів з відповідача, але не отримував їх через відхилення від сплати останнього.В такому разі суд може присудити виплату за минулий час, але не більш як за 3 роки.

Процедура стягнення заборгованості за аліментами? Для погашення заборгованості за заявю платника за аліментами, які стягуються відповідно до статті 187 СК:

  • проводяться відрахування з заробітної плати, пенсії, стипендії відповідача за місцем їх одержання;
  • або кошти стягуються за рішенням суду.

До того ж заборгованість за аліментами стягується незалежно від досягнення дитиною повноліття.

Чи можливо змінити розмір аліментів? Розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, можна змінити за рішенням суду, до якого звернеться з позовом платник або одержувач аліментів.

Причинами для такого звернення:
– змінився матеріальний або сімейний стан платника або одержувача аліментів;
– змінився стан здоров’я платника або одержувача аліментів;
– інші причини, передбачені СК.

Джерело: gbb.com.ua, фото vestnik.in.ua

, , , переглядів: 9 888

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *