Норми карантину: які покарання чекають рівнян за перебування на дитячих майданчиках

Збір коштів на потреби армії України
26.03.2020

Норми карантину: які покарання чекають рівнян за перебування на дитячих майданчиках

23 березня під час оперативного засідання Рівненської міськради були прийняті жорсткі міри задля запобігання поширенню вірусу СOVID-19. Зокрема, заборонене користування будь-якими дитячими і спортивними майданчиками. Також під забороною вигул дітей до 14 років без супроводу дорослих.

Що стосується відповідальності осіб під час карантину, то кодекс  України про адміністративні правопорушення доповнили положенням, яке передбачає відповідальність за порушення правил карантину та санітарно-гігієнічних норм. За такі дії для громадян передбачили штраф від 17 000 до 34 000 грн., а для посадових осіб – від 34 000 до 170 000 гривень.

Крім того, у Кримінальному кодексі посилилася  відповідальності за порушення санітарних правил і норм, якщо таке порушення призвело до поширення захворювання. Штраф за такі дії збільшено  з 1 700 гривень до 17 000 – 51 000 грн. Крім того, якщо раніше ця стаття передбачала також покарання у вигляді арешту на строк до 6 місяців та обмеження волі до 3 років, наразі  покарання може передбачати також позбавлення волі на строк до 3 років. Залишається положення про позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, якщо такі дії спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки.

, , , переглядів: 448

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *