“Нове життя” вже сьогодні

14.08.2017

“Нове життя” вже сьогодні

Ви часто починаєте “нове життя” з понеділка чи Нового року? Почніть сьогодні: тут і зараз.

Психолог Світлана Покревська пропонує інструкцію: як за 4 тижні змінити життя на краще, у всіх його сферах. Миттєвого дива не обіцяє, а для отримання результату, запрошує працювати над собою.

Моя особиста трансформація буде відбуватись за планом 4-х тижнів у форматі щоденника. Долучайтесь, і пройдемо цей шлях разом! 

метод 4-х тижнів

Тиждень 1. Чистка тіла і свідомості

Ранній підйом, близько 6 ранку. “Відразу з’являється час для себе, якого завжди не вистачає протягом дня. Наслідок – тиша і спокій, можна не відволікаючись займатися своїми справами, доки домашні сплять. Це ідеальний час для ранкових практик, для налаштування тіла на те щоб прожити цей день на 100%. Лінь, небажання рано вставати – це зовсім не показник втоми. Для мене це показник того, що не хочеться жити своє життя. Навіщо вставати з ліжка – там знову похмурий ранок, метро, ​​пробки, робота … От якби першою думкою було «скоріше б ранок – новий день!»? Погодьтеся, навряд чи з таким відчуттям ранній підйом буде проблемою. Так ось, виявляється, працює це в обидві сторони.
Полегшене харчування. Для майбутніх змін нам потрібний колосальний обсяг енергії. Ймовірно, зараз вона витрачається на те, щоб підтримувати наш організм в нормальному, що функціонує стані, всупереч впливу алкоголю, сигарет, важкої жирної їжі, випічки, солодкого … У кожного є свій список цих слабкостей. Ви можете самі вибрати той вид харчування, який вам здається правильним. Не обов’язково це має бути вегетеріанство чи сира їжа. Але одне знаю точно: алкоголь, чіпси, солодка газована вода, напівфабрикати, фаст-фуд не вписуються ні в одну концепцію здорового харчування. Тому все це – виключити. Порції – зменшити, і не наїдатися перед сном. В іншому – слухати свій організм або дієтолога. Найголовніше – не навантажувати себе надзавданнями по виведенню і переварюванню токсинів. Навпаки, варто максимально полегшити його долю, годувати легкою, здоровою, смачною їжею. Організму буде щастя, а вам – енергія для дій.
Спорт. Тонус і здоров’я фізичного тіла – обов’язкова умова для здоров’я духовного. А рух, як відомо – життя. Так ось, щоб пробудити життя (і дух) у втомленому тілі, треба його розворушити! Будь-яким підходящим вам способом. Наприклад, варіанти – йога, біг і танці. Намагайтеся щодня рухатися більше, в будь-якому вигляді: танцювати перед дзеркалом, збираючись на роботу; відмовитися від ліфта і ходити по сходах; влаштовувати повноцінний воркаут у спортзалі, не важливо. Важливо – рухатись.

метод 4-х тижнів

Тиждень 2. Чистка простору, справ і оточення

Чистка простору. Викидаємо все! Запхати на антресолі – не рахується. Наводимо порядок у всіх кутах, на всіх столах, у всіх шафах, у всіх місцях. Подумайте – кожна річ у вашому будинку забирає не тільки шматочок місця, але і шматочок вашої енергії. Кожна, навіть найменша! Вона того варта? Я свого часу так захопилася цим методом, що винесла на смітник майже всі свої речі. Залишайте тільки дійсно корисні і потрібні речі, речі які вас радують, які надихають, які ви любите. Тонкий момент – якщо ви досі зберігаєте ведмедика, якого подарував коханий на 14 лютого 1998 року, а з коханим давно розлучилися – таким «позитивним» спогадами не місце поряд з вами. Позбавляйтеся, не думаючи! Побачите – дихати стане легше. Особливо якщо витерти всюди пил і помити підлогу.
Частка справ і зобов’язань. Згадайте, скільки років ви збираєтеся підучити англійську. А скільки обіцяєте заїхати в Ново-Гадюкіни до тітки Маші? А скільки пунктів з передноворічного плану ви роками переносите в кожен свіжий список? Згадайте всі подібні обіцянки, дані собі й іншим. І виріште, що з ними робити. Варіантів, власне, два: (1) зробити, (2) відмовитися від них назовсім, назавжди викреслити з вашого списку. Але якщо не можете викреслити тітку Машу – їдьте прямо завтра. Робіть справи, замість того щоб тягати за собою тягар відповідальності і незадоволеності собою ж.
 
Чистка оточення. Закінчити всі відносини, які тягнуть вас назад, затягують у депресію. Відмовитися від спілкування з тими, хто вічно критикує і вічно всім незадоволений. З тими, з ким не залишилося нічого спільного. З тими, у кого нема чому навчитися. І навчитися йти, навчитися говорити «ні». Дозволити собі бути «невдячною», «невихованої», «божевільною», «стервом» – якщо така ціна свободи. Виняток – батьки. З ними, на мій погляд, потрібно відносини налагоджувати. Як би важко це не було.

метод 4-х тижнів

Тиждень 3. Плани, цілі і мрії

 Записувати і виконувати плани. У нас же як раз залишився список справ з попереднього тижня. Як він вам? Викликає радість, ентузіазм і бажання негайно розпочати роботу? Якщо немає, можливо, варто викреслити з нього ще кілька пунктів. Або – виконати їх, і потім викреслити. В обох випадках вас чекає приплив сил і бажання жити. А ще – дописати те, що змушує все всередині завмирати у передчутті. Згадати, що ви любите, або любили колись. Не забувайте планувати не тільки роботу і гроші, але і відпочинок, час з друзями та коханими, час на себе (цей пункт вічно все забувають). Потрібно написати такий план, який захочеться виконати, від якого будуть тремтіти коліна і свербіти руки. Все – одночасно. Написати зі свого життя книгу, яку вам самим було б цікаво прочитати. А вже до цієї книги додати конкретні терміни і конкретні кроки.
Список неймовірностей. Полягає вправність ця ось у чому: написати список своїх мрій, що не збудуться ніколи. Ну, таких крутих і настільки нереальних, що в їх виконання не віриться абсолютно. До них можна віднести світове панування і бажання піднятися на Еверест (а вам вже 89 років). Вимикайте критика і уявіть, що всі можливості світу у ваших ніг, треба тільки клацнути пальцями. Є час, гроші, будь-які потрібні зв’язки, є всі таланти які потрібні. Чого б ви хотіли? До слова, мій перший список незбутнього, написаний в лютому 2014 року, на сьогоднішній момент збувся цілком. І мені до цих пір смішно від того, наскільки скромні бажання мені тоді здавалися «неймовірностями».
Планувати щодня. Щовечора писати план на наступний день. Короткий, приблизний, який завгодно – але план повинен бути. І з вечора – це важливо. Навіть якщо на наступний день ви жодного разу не згадаєте про існування цього плану, ваша продуктивність підвищиться в рази. Перевірено! І ще: не забувайте заглядати в глобальний план і задавати собі запитання – чи туди ви рухаєтеся? А куди? А рухаєтеся ви взагалі куди-небудь? А чому?

метод 4-х тижнів

Тиждень 4. Розширюємо межі

Спробувати жити інакше. У дрібницях. Піти на роботу новою дорогою. Зайти в незнайоме кафе або в дуже дорогий магазин. Спробувати новий вид спорту. Спробувати робити те, що ви ніколи не робили. Кожен день, займаючись звичними справами, питати себе – що просто зараз я можу зробити дещо інакше? Потрібно створити у себе звичку пробувати нове, поступово йти з второваних стежок.
 
Виходити із зони комфорту. Звичайно, всі попередні пункти, якщо ви і справді їх виконали – вже потужний вихід із зони комфорту. Але тут ми підемо далі, подивимося в очі своїм страхам. І не тільки подивимося, але і будемо воювати з ними. Тут я прихильник радикальних методів. Боїтеся висоти? Йдемо стрибати з парашутом. Боїтеся шефа – йдемо до шефа зі свіжими рацпропозиціями. Боїтеся незнайомих компаній – вперед на вечірку, в незнайому компанію. І на самоті, щоб не ховатися за розмовами з подружкою / приятелем. І вчимося в таких ось польових умовах.
 
Відпочивати. А ви як думали – тільки працювати? Тільки відпочинок з обов’язковим виходом з дому, обов’язковим відключенням інтернету, і обов’язково на самоті. І обов’язковим (та чесним!) зворотнім зв’язком із собою. Що це було? Як все пройшло, які зміни відбулися? І як жити далі, після всього цього?”.

 

, , , переглядів: 1 017

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *