Омбудсменка прокоментувала заборону на відвідування школи без щеплень

Збір коштів на потреби армії України
11.04.2021

Омбудсменка прокоментувала заборону на відвідування школи без щеплень

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що відсторонення від шкільних занять учнів, які не отримали необхідні щеплення, не порушує їхнє право на освіту.

Про це йдеться на сторінці Офісу омбудсмена у Facebook,повідомляє Громадське.

Денісова повідомила, що до неї регулярно звертаються батьки, які хочуть захистити право на освіту дітей, які не зробили всіх обов’язкових щеплень. Омбудсменка зазначила, що «чинним законодавством передбачені різні форми здобуття освіти, окремі з яких можна реалізувати без відвідування закладу освіти».

Також Денісова додала, що обов’язкова вакцинація створює колективний імунітет та захищає не лише щеплених дітей, але й тих, хто не може вакцинуватися через медичні протипоказання.

У своєму повідомленні Денісова нагадала про два нещодавні рішення Верховного Суду України та Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), які визнали законною обов’язкову вакцинацію. Вона наголосила, що, згідно із законом, під час розгляду справ українські суди застосовують практику ЄСПЛ як джерело права.

Рішення ЄСПЛ та ВСУ

ЄСПЛ 8 квітня постановив, що обов’язкова вакцинація є законною та може бути необхідною в демократичних суспільствах. До суду скаржилися чеські родини, які виступали проти обов’язкової вакцинації дітей.

Батькам, які без поважних причин не вакцинували дітей, у цій країні може загрожувати штраф. Крім того, невакцинованих дітей не допустять до дитячого садочка. Поважною причиною можуть бути медичні протипоказання.

Суд вирішив, що вакцинальна політика Чехії не порушує право на повагу до приватного життя згідно з Європейською конвенцією з прав людини. Водночас експерти вважають, що це рішення матиме вплив на вакцинацію проти коронавірусу, хоча позов і не стосувався нинішньої пандемії.

, переглядів: 185

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *