«Мене дратує навіть те, як він чи вона ходить по квартирі» – звичайний жарт чи реальність перебування родини на карантині?! Насправді від перебування у обмеженому просторі практично 24/7 вас починають дратувати навіть найменші дрібниці в поведінці вашого партнера. То ж карантин «оголює» багато проблем кожної пари і від поведінки кожного залежить, яким буде сімейне життя після епідемії корона вірусу.
Статистичні дані розлучень в Китаї в період пандемії та після її завершення доводять, що не всі родини витримали «перевірку карантином». Тільки в одному з маленьких містечок за місяць зареєстровано 300 розлучень. А у Сіань, провінція Шеньсі, в одному із РАГСів число заяв на розлучення становило 14 в день. Як же під час постійного перебування разом не тільки зберегти, а і зміцнити стосунки?! Давайте розбиратися разом!
Чому перебування в умовах карантину є стресом?
- Проблема обмеженого простору: людині важко перебувати більшість часу в квартирі чи будинку, тоді коли в звичному житті вона ходила на роботу, мала масу можливостей, щоб відволіктися від домашньої рутини. А в період карантину, коли «всі на купі» важко знайти та виокремити свій особистий простір.
- Брак комунікації: прагнення до спілкування з іншими – це базова потреба особистості. І мова тут не стільки про телефонні розмови, скільки про можливість бачити погляд, реакцію людини на ті чи інші слова. За відсутності такої особистої комунікації, людина стає більш закритою в собі. Дітям важко не спілкуватися з друзями, не ганяти на дитячих майданчиках. А дорослі відчувають брак ранкової кави та дружньої розмови.
- Проблема перенасичення інформацією: слідкуючи постійно за новинами про поширення підсилюються внутрішнім переживанням.
- Виклик батьківством: родини з дітьми стикаються з ще більшими труднощами. Адже виникає маса питань, чим зайняти дітей або ж як організувати ритм життя так, щоб і з уроками встигнути, і відпочити.
Прості правила співжиття родини на карантин можуть врятувати ситуацію:
- час для себе, час на самоті
- розподіл обов’язків та визначений графік робота – відпочинок
- більше розмов та спільних справ
- приємнощі “для двох”
- заохочення дітей до навчання та побутових справ
Карантин не назавжди. Повірте, якщо ви пройдете це рзом, то інші життєві випадки вам перестануть бути страшними!