Піст у житті дитини

Збір коштів на потреби армії України
28.02.2017

Піст у житті дитини

У період Великого посту багато батьків задумуються як до цього важливого для християн періоду залучити дітей. З якого віку варто розпочинати? Та чи не стане це випробування непосильним для малюка.

Відповіді на ці запитання ми отримали поспілкувавшись з – Дияконом Свято Троїцького храму м. Рівного Федором Зінем

Перш за все потрібно пояснювати для дітей що Великий піст — це підготовка душі й тіла до великого свята Пасхи. Проте, потрібно це робити зрозумілою для дітей мовою. Розповідати малюкові про жертву Ісуса Христа, читати Святе Письмо, ходити з дитиною до храму на церковні богослужіння, особливо в перший тиждень посту коли читається канон Андрія Критського.

Вивчіть молитву святого Єфрема Сиріна та повторюйте її разом з дитиною з ранку і ввечері.

Піст не є дієтою, тому гастрономічні обмеження не являються першочерговими. Церква завжди дає послаблення для вагітних та годуючих жінок, для людей які мають важку фізичну працю, а також для воїнів і хворих людей і дітей. Навіть більше – до 14 років дітям постити не рекомендується.

Адже дітки відвідують навчальні заклади в яких раціон практично не містить пісних страв. І наполягання дитиною на дотриманні посту може викликати зайву увагу зі сторони однолітків і вчителів.

Ні в якому разі не можна примушувати дитину до дотримання посту. Адже це може мати зворотній ефект, і замість користі дитина відчуватиме відразу.

Зважаючи на вік дитини можна запропонувати інші варіанти обмежень. Наприклад, зменшити час перегляду мультфільмів та користування комп’ютером. Вибрати дні в які дитина не буде вживати солодощі і відмовиться від веселощів. Ми маємо говорити з ними про тайни віри, про смерть і Воскресіння Христа, про покаяння й оновлене життя мовою, яку вони знають найкраще, – мовою відчуттів.

А ще, ми усі родом з дитинства, в якому ми формувались, вчились, приймали певний стиль поведінки від старших. Саме там ми вчились молитви і посту.Адже саме з сім’ї дитина виносить усі основні цінності які будуть її супроводжувати протягом усього життя. ”

Молитва Єфрема Сиріна

, , , , переглядів: 3 170

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *