Правила перевезення дітей в автомобілях у Європі

28.06.2017

Правила перевезення дітей в автомобілях у Європі

Всі країни Європи послуговуються спільними уніфікованими правилами дорожнього руху і перевезень, які значно суворіші, ніж у країнах пострадянського союзу.  До прикладу, перевезення непристебнутих пасажирів навіть на задніх сидіннях заборонено. А діти та особи, зростом менше 1,5 м, повинні їздити виключно в автомобільних кріслах-бустерах у відповідності до їх ваги та віку.

У 2017 році через збільшення кількості травм та смертей дітей при ДТП, норми перевезення дітей автотранспортом дещо змінилися.

  1. Збільшено розмір штрафів. За порушення вимог перевезення дітей в автотранспорті можна бути оштрафованим на суму 80-323 євро, а за повторне правопорушення загрожує призупинення дії посвідчення водія на строк від 15 днів до двох місяців.
  2. Подорожуючи з дитиною, слід звертати увагу не тільки на вагу, а також і на зріст дитини. Тепер особи нижче 1,25 м не мають права перевозитись без спеціального автокрісла відповідної вікової групи. Використовувати бустери – подушки без спинки, допустиме лише для дітей вище 125 см. На цих бустерах можна пристебнути дитину автомобільними ременями таким чином, щоб вони знаходилися нижче рівня шиї пасажира. Це дуже важливо, оскільки при ДТП чи не найбільша загроза саме у момент різкого гальмування. Особи зростом від 125 до 150 см (приблизний вік до 12 років) можуть подорожувати виключно на задніх сидіннях, обов’язково сидіти на бустері і мають бути пристебнутими ременями безпеки.
  3. Положення малюка відносно напрямку руху автомобіля. Для дітей з вагою до 9 кілограм діє норма перевезення у автокріслах, закріплених так, щоб дитина сиділа у напрямку, що протилежний до руху автівки, іншими словами – спинкою до руху. Не рекомендовано перевозити діток на передніх сидіннях, навіть у автокріслах. Якщо можливості встановити автокрісло на задніх сидіннях нема, у крайньому випадку можна розмістити його на передньому пасажирському сидінні, але обов’язково слід відключити подушку безпеки. Трапляється, що мами беруть з собою на переднє сидіння крісла-люльки для немовлят (вагою до 9 кг). Це категорично заборонено!

Джерело: ditvora.com.ua

, , , , , переглядів: 1 003


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *