Речі, які мудрі батьки ніколи не забороняють своїм дітям

Збір коштів на потреби армії України
22.09.2022

Речі, які мудрі батьки ніколи не забороняють своїм дітям

Для будь-яких батьків вважається абсолютно нормальним наявність бажання оберігати дитину від різного роду небезпек. На жаль, далеко не все несе в собі цю небезпеку, тому прийшла пора дізнатися про те, що забороняти малюкові точно не варто.

Небезпечні ігри

Нехай ваша дитина бігає і грає так, як грають інші діти. Це стосується найменшого віку. Якщо ви будете постійно говорити «це не можна, поранишся», «туди не ходи, буде боляче», то дитина сформується замкнутою, озлобленою і байдужою до всього у своєму житті. Це сформує в ній небажання розвиватися в будь-яких життєвих аспектах.

Робити з особистими речами те, що хочеться

Якщо дитина вирішила розібрати машинку, то нехай розбирає. Якщо дівчинка хоче зробити ляльці «нову зачіску», то нехай робить. Якщо ви подарували малюкові щось, у жодному разі не можна забороняти йому цим користуватися. Один раз зламає, другий раз зламає, а на третій зрозуміє, що робити цього не варто. Так він вивчає світ і вчиться на помилках. Що точно заохочувати не варто, так це те, коли дитина псує чужі речі, а не свої.

Дивитися нові мультики, використовувати гаджети

Багато батьків думають, що на розвитку дитини добре позначаються тільки «добрі» радянські мультики, але це зовсім не так. Якщо захистити її від того, що подобається всім навколо, то ваш син або дочка стануть ізгоями. Багато батьків забороняють дітям дивитися в інтернеті те, що дивляться однолітки, користуватися гаджетами. Це теж не призведе ні до чого хорошого, адже це позбавить її друзів і спілкування. Дозвольте дитині «бути у тренді».

Відповідати агресією на агресію

Якщо хтось зробив дитині боляче, не потрібно сидіти та чекати, поки цю проблему вирішать батьки або вчитель, інші дорослі. Важливо розв’язувати проблеми самостійно. Лише так можна навчитися бути сильними та стійкими ментально. Більш того, якщо не давати здачі, над дитиною можуть почати знущатися всі, кому не лінь.

Поводитися дивно

Деякі діти поводяться дивно, розмовляючи з уявними друзями, або задаючи якісь недоречні питання. У дивацтвах немає нічого поганого, оскільки вони з часом пройдуть, а дитина про них навіть і не згадає. Якщо ви будете забороняти її щось, у неї загостриться до цього інтерес, адже все заборонене завжди хочеться вивчити ще швидше.

Грати «не зі своїми іграшками»

Хлопчики повинні грати в машини, а дівчатка в ляльки. Це абсолютно неправильний підхід, який породжує масу емоційних проблем і порушує психіку дитини. Якщо вона хоче грати так, як її зручно і цікаво, це у жодному разі не можна забороняти. Навпаки, це може зробити розвиток дитини більш збалансованим і правильним.

Джерело: https://ukr.media/

, , , переглядів: 232

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *