Рівненські родини можуть стати патронатними сім’ями

02.03.2017

Рівненські родини можуть стати патронатними сім’ями

Для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, шукають патронатні сім’ї. Тобто подружжя, в якому один із членів родини професійно виконуватиме обов’язки патронатного вихователя.

У таких батьків дитина перебуватиме тимчасово – допоки не будуть подолані скрутні умови, але не більше 3-х місяців.

За це вихователі отримуватимуть заробітну плату.

В патронатних родинах дітей виховуватимуть та надаватимуть соціально-психологічну реабілітацію. Для цього потенційні вихователі пройдуть спеціальний курс підготовки.

«Робота патронатного вихователя не легка. Адже пов’язана із психологічним навантаженням. Такі люди повинні мати спеціальну підготовку, бо мають створити комфортні умови для корекції поведінки дитини. А також підтримувати стосунки з батьками чи родичами, сприяти поверненню дитини до родини чи влаштування до іншої форми виховання»

– розповідає директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ананій Бучак.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі. Також вони повинні проживати на спільній житловій площі, мати позитивний досвід виховання дітей.

Виконання обов’язків патронатного вихователя не має поєднуватися з іншою трудовою діяльністю.

Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини у сім’ї становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. А в період між влаштуваннями дітей – півтора прожиткових мінімуми для працездатних осіб. Крім того, на кожну дитину буде надаватись соціальна допомога – два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.

Для тих, хто виявить бажання стати патронатним вихователем, можна звертатися до районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

патронатні сім'ї

За інформацією: Рівненської обласної державної адміністрації

, , переглядів: 1 237

Один коментар
  1. Доброго дня! Супер що є подібні платформи, адже усвідомлене виховання дітей батьками в сімї – це не тільки економія заощаджень в майбутньому , але і їх спокій та гармоній співрозвиток.. Хочу від імені групи організаторів та співорганізаторів поділитися не менш привабливою платформою для батьків, а саме для їх сімейного змістовного активного відпочинку…. Будемо раді поділитися досвідом, яких з плином часу накопили в достатній мірі…На сьогодні пропонуємо проекти колективного творення в яких використовуємо екологічні , активні моделі передачі досвіду як дітьми так і батьками, як сімями так і майстрами організаторами, співорганізаторами..Інформація про Фестивальну платформу за посиланням ..МІЖНАРОДНИЙ РОДИННИЙ ЕКОФЕСТ КОЛЕКТИВНОГО ТВОРЕННЯ СВІТОЛАД https://www.facebook.com/groups/1318013064927358/ , та Проекти сезону 2013-2016 р.р. https://www.facebook.com/groups/597794607049434/
    к тел. 098 061 15 47
    З повагою Олег Швець, представник Міжнародної академії Культури Безпеки Екології та Здоров”я, керівник Острозького молодіжного клубу “Здрав БУдь”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *