Що рівнянам потрібно знати про воєнний стан

Збір коштів на потреби армії України
26.11.2018

Що рівнянам потрібно знати про воєнний стан

Цієї ночі Рівне та всю Україну сколихнула новина, про введення військового стану. Петро Порошенко дав згоду і залишилася лише Верховна Рада України. Причиною такого рішення стало атака та захоплення з боку Росії трьох кораблів ВМС України під час виходу з Керченської протоки.
Як це вплине на нас простих рівнян, українців. Що ми маємо знати про воєнний чи все ж таки військовий стан?
Воєнний стан  — це особливий правовий режим, що вводиться в країні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності, її територіальній цілісності. Правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, а також указ президента.
Хто вводить воєнний стан?
Пропозицію подає Рада національної безпеки України. Після цього президент має розглянути цю пропозицію та видати указ про ведення воєнного стану. У наступні два дні Верховна Рада повинна його розглянути і проголосувати за введення надзвичайного стану. Верховна Рада може прийняти указ повністю, частково, з рекомендаціями або застереженнями. Далі указ поширюють в засобах масової інформації та повідомити генерального секретаря ООН про параметри введення воєнного стану на території країни.
Воєнний стан може вводитися на території цілої держави або в окремих її регіонах. У законі не вказується тривалість воєнного стану – термін його дії має бути зазначено в указі президента.
Також президентський указ визначає перелік прав і свобод громадян, що будуть обмежені під час воєнного стану. Доречі керівництво державою переходить до військового командування, яке разом з органами виконавчої влади, військовими адміністраціями та органами місцевого самоврядування мають запроваджувати та здійснювати заходи правового режиму.
Військовий – має відношення до війська.
Отже чи потрібно введення воєнного стану по всій Україні на теперішній час? Чи тільки на окремих територіях згідно Конституції?
Постає також питання чому воєнний стан не вводився коли в країні відбулась анексія Криму? Чому саме на 60 діб ведення воєнного стану, чому не меньше? В інтернет мережі ходять такі чутки, що скоро початок виборів.

Тоді постає питання від кого нас захищають???

, , , , , , переглядів: 1 161

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *