Сьогодні – Міжнародний день рідної мови: дата та історія свята

21.02.2020

Сьогодні – Міжнародний день рідної мови: дата та історія свята

Міжнародний день рідної мови, також Міжнародний день материнської мови було започатковано 21 лютого 1999 року  Генеральною конференцією ЮНЕСКО на 30-й сесії в Парижі.

На жаль, історія свята має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Щороку питання рідної мови залишається актуальним для багатьох народів та малих етнічних груп.


Недарма кажуть: 
“Якою мовою думаєш і мрієш, така мова є тобі рідною”
“Скільки ти знаєш мов, стільки ти разів людина!”
Українська поетеса Ліна Костенко влучно відмітила: “Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову.” 

Нагадаємо, в Україні 9 листопада ще відзначають День української писемності та мови. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора -Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.

, , , , , переглядів: 431

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *