Сьогодні рівняни вшановують пам’ять Батуринської трагедії

02.11.2018

Сьогодні рівняни вшановують пам’ять Батуринської трагедії

 

Відповідно до постанови Верховної Ради України від 08.02.2018 № 2287-VІІІ 2 листопада вшановується День пам’яті з дня Батуринської трагедії.

Хочемо нагадати, що Батуринська трагедія сталася 2 листопада 1708 року, коли московські війська під керівництвом князя О. Меншикова зруйнували місто Батурин, резиденцію гетьмана Івана Мазепи. Це відбулося за наказом Петра І після того, як він дізнався про те, що гетьман перейшов на шведську сторону, домовившись із Карлом ХІІ протистояти московському царю.25 тисяч московських військових штурмували фортецю Батурин. Місто тримало натиск і, можливо б, уціліло. Якби зрадник не показав ворогу таємний хід усередину фортеці.

То була страшна різанина. Місто того дня та прилеглі околиці були спустошені. Було замучено і вбито, за різними оцінками істориків, 11 – 15 тис. осіб, незважали ні на жінок з немовлятами, ні на вік, ны на стать, вбивали усіх. За свідченням шведського історика Фрікселя, генерал Меншиков наказав розіп’яти трупи козаків на плотах і пустити їх річкою Сейм. Батурин було спалено дотла, в тому числі і церкви. Згадаємо усіх молитвою… Від Батуринської трагедії минуло 310 років.

 

, , , , , , переглядів: 783

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *