Солодощі в дитячому харчуванні: все, що турбує батьків

16.02.2018

Всі дітлахи дуже полюбляють солодощі. Але смачні ласощі не завжди корисні, тим більше дітям. Тож батьків турбує питання, в якій кількості малюкам можна вживати солодощі, і як правильно обмежувати їх кількість?

солодощі для дітей
Любов до солодощів закладається в малюка ще з перших днів народження, оскільки в грудному молоці міститься лактоза, а в молочних сумішах – лактоза і мальтоза.

З введенням прикорму дитина отримує набагато більше вуглеводів. Це фруктові та овочеві соки, різноманітні каші і пюрешки, які забезпечують потреби крихітки у вуглеводах. Тому не варто батькам додавати в перший прикорм цукор, оскільки це може зіпсувати смакові відчуття малюка і спровокувати відмову дитини від звичайних страв.

Однорічному малюку дозволяється вводити цукор в дуже невеликій кількості, приблизно, 40 г на добу. Спочатку давайте малюкові фруктово-ягідні муси, а потім можна спробувати зефір і мармелад, варення.

З 3 років допускається вживання у їжу дитиною тортів і тістечок без крему.

Льодяники і карамельки можна запропонувати малюкові тільки з 4 років, оскільки існує ризик того, що дитина може вдавитися.

Але повністю виключати солодке з раціону дитини теж не можна, тому що солодощі – це прекрасне джерело енергії. Крім того цукерки і торти – це просто радість і задоволення для малюка. Головне завдання батьків – це правильно і розумно контролювати кількість і якість солодощів, які з’їдаються малюком.

Небезпека споживання надлишкової кількості солодкого полягає в тому, що це може негативно відбитися на стані зубів дитини і спровокувати надмірну вагу малюка. Від величезної кількості солодкого порушується обмін речовин і підвищується навантаження на печінку.

солодощі для дітей
При виборі солодощів для дитини віддайте перевагу шоколадним цукеркам, оскільки в них міститься калій, калорії та інші корисні елементи. Доведено, що вживання шоколаду в розумній кількості добре впливає на обмін речовин і може уникнути виникнення серцево-судинних та інфекційних захворювань.

Харчова цінність карамельок практично дорівнює нулю, а в зефірі й мармеладі може міститися барвник, що також шкідливо для дитини. Якісне морозиво є дуже корисним, оскільки містить кальцій, вітамін В2 і молоко.

Добре давати дитині мед, оскільки він дуже поживний і цілющий, позитивно впливає на травлення, шлунково-кишковий тракт, стимулює апетит. Крім цього, мед підвищує стійкість організму до деяких вірусів, надає протизапальний і відхаркувальний ефект при захворюваннях дихальних шляхів.

солодощі для дітей
Батьки повинні пояснити дитині, що зайве вживання солодощів може спровокувати захворювання зубів. Ніколи не залишайте солодке на очах у малюка, а от фрукти завжди кладіть так, щоб дитина їх бачила. Потрібно навчитися регулювати кількість солодощів, які їсть малюк.

Ніколи не використовуйте солодощі в якості підкупу дитини, у майбутньому це може викликати негативні наслідки.

Найголовніше, завжди пам’ятайте, що найкраще виховання дитини – це Ваш особистий приклад, тому постарайтеся й самі не зловживати солодким.

, , , , переглядів: 2 165

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *