Сон у власному ліжечку – комфортне переселення

03.03.2017

Сон у власному ліжечку – комфортне переселення

Психологи радять, розпочинаючи з року привчати дитину спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Адже цей процес євизначальним етапом у розвитку самостійності дитини і значно полегшує життя батькам.

Але зазвичай цей процес проходить доволі болісно для малюків, тому пропонуємо добірку “хитрощів”, з якими процес переходу до свого ліжка буде набагато простішим.

окремий сон

Допоможіть дитині побачити в “переселенні” позитивні сторони.

  • Розкажіть, що такі великі хлопчики і дівчатка, як вони, сплять в своїх ліжках. Можна спробувати помалювати на тему окремого ліжка, розіграти “відселення від мами” з іграшками, підкресливши плюси власного, окремого спального місця. Наприклад, в тісному батьківському ліжку ведмежа не висипалось, а в окремому стало висипатися так, що відразу і малювати, і бігати, і стрибати став краще всіх.
  • Використовуйте казкотерапію. Розкажіть малюкові казку, наприклад, про те, що в батьківському ліжку живуть тільки сни для дорослих (про роботу і домашні справи) і для немовлят (про соски і брязкальця). А найцікавіші, чарівні дитячі сни в ліжко, де сплять дорослі, ніколи не залітають. А прилітають вони тільки до дитячих ліжечок. Чи не захоче ваш малюк спробувати поспати окремо і перевірити, що йому присниться? А то раптом його чарівний дитячий сон втомиться чекати у порожньому ліжечку і полетить до іншого малюка?
  • Запропонуйте дитині спати з улюбленим ведмедиком або лялькою. Розкажіть, що іграшка буде вночі стежити, щоб малюкові снилися тільки добрі сни.
  • Залучайте малюка до вибору власного ліжка і постільної білизни. Спільно придумайте оформлення ліжка – щось, що зміцнило б малюка в бажанні мати своє спальне місце (“казковий” нічник, “чарівні” картинки та інші аксесуари, власні малюнки).
  • Введіть нові вечірні ритуали. Заспівайте малюкові на ніч колискову або почитайте казку. Гарна ідея – улюблений спокійний мультфільм.
  •  Іноді працює таке: нове ліжко з’являється до повернення дітей з дачі, де вони провели все літо.
  • Якщо малюк боїться темряви, не закривайте двері в його кімнату, поки він не засне, або включайте нічник.
  •  Для старших діток (3-4 роки), можна влаштувати “Свято переселення”, і так в ігровій формі перевести дитину в окреме ліжко.                                                                                                                                                                                Джерело: dytpsyholog.com
, , , переглядів: 1 020

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *