Сонце і шкіра новонароджених: безпечне літо

19.06.2017

Користь сонця для людського організму важко заперечити. Недарма всі ми так чекаємо тепла і з таким задоволенням гуляємо вулицею, підставляючи обличчя під теплі промінчики. Однак не варто забувати про те, що всього повинно бути в міру, особливо якщо мова йде про чутливу шкіру новонароджених.


Як безпечно насолоджуватися влітку, розповідає лікар-педіатр, дитячий гематолог Мартинова Валерія, НДСЛ «ОХМАТДИТ».
Палка з двома кінцями
Дітям просто необхідне сонячне світло. Завдяки ультрафіолетовим променям в шкірі синтезується вітамін D, який, у свою чергу, бере активну участь в засвоєнні організмом кальцію. Ось і виходить, що проведення часу на сонці впливає на розвиток зубів і кісток, а також є відмінною профілактикою рахіту. Крім того, сонячне світло стимулює активність головного мозку. Але важливо пам’ятати, що у малюків, особливо у новонароджених, дуже висока фоточутливість. При впливі прямих сонячних променів дитяча шкіра може піддаватися опікам. До того ж, оскільки в підшкірній жировій клітковині у новонароджених міститься більша кількість вологи, вони більше схильні до теплових ударів.
Чи можна дитині засмагати?
Засмага не корисний навіть для дорослих, що вже говорити про дітей. По суті, загар – це зневоднення шарів епідермісу. Зміни, що відбуваються з клітинами шкіри під агресивним впливом сонця, можуть мати згубні наслідки аж до онкології. Саме тому взагалі небажано перебувати в курортному регіоні з дитиною до року і вже тим більше засмагати. Якщо ж ви все-таки зважилися поїхати на море, відвідуйте пляж виключно в ранкові та вечірні години, коли сонце не знаходиться в зеніті, і ховайте дитину в тіні. Обов’язково використовуйте сонцезахисний крем SPF 50 +. Наносите його не тільки на тіло, але і на обличчя, і не забувайте регулярно оновлювати його шар. В принципі, сонцезахисний крем не завадить використовувати не тільки на морі, але і в міських умовах, вирушаючи на банальну прогулянку. Існує безліч кремів, які можна використовувати дітям з народження. Віддавайте перевагу аптечним фірмам, які пройшли спеціальні перевірки та мають сертифікати якості. І не забувайте ретельно змивати такі засоби, коли прогулянка на сонці закінчилася.


Перша допомога дитині при сонячних опіках
Якщо після перебування на сонці ви помітили у крихітки почервоніння, скористайтеся лосьйоном після засмаги, у якого немає обмежень за віком. Якщо малюкові боляче і дискомфортно, намажте пошкоджену ділянку шкіри будь маззю, до складу якої входить декспантенол. Ця речовина сприяє регенерації шкірних покривів. У випадках, коли мова йде про серйозний сонячний опік, коли шкіра чорніє або покривається пухирями, не варто займатися самодіяльністю і сподіватися на те, що все і так пройде. Необхідно терміново звернутися в лікарню за кваліфікованою медичною допомогою.
Що робити при тепловому ударі?
Якщо під час прогулянки малюк раптово став млявим і апатичним, у нього з’явилася яскраво виражена слабкість, нехарактерна для нього сонливість, можливо, він перегрівся на сонці. Крім перерахованих симптомів, при тепловому ударі говорить знижений м’язовий тонус. Ймовірно також прояв ознак зневоднення, таких плач без сліз, виражена сухість слизових. Якщо вчасно не вжити заходів, стан дитини може погіршитися аж до втрати свідомості. При появі перших ознак теплового удару малюка необхідно перемістити в тінь, обтерти прохолодною водою і відпоїли його. Після цього обов’язково покажіться лікареві.
Алергія на сонце
Іноді у малюків буває алергія на сонце – так званий, фотодерматоз. Підвищена чутливість до ультрафіолетових променів проявляється почервонінням і специфічними висипаннями на шкірних покривах. Найчастіше це пов’язано з генетичною схильністю. В цьому випадку необхідно бути подвійно обережними. Таку дитину не можна одягати в відкритий одяг – вона повинна закривати навіть ручки та ніжки. Тканина виключно натуральна і світлих відтінків. І, звичайно, не забувайте про регулярне нанесення сонцезахисного крему. Для діток і дорослих також існує спеціальний одяг з УФ-фільтром.
Правила безпеки
Щоб сонце не завдавало шкоди шкірі новонародженого, досить дотримуватися всього кількох нехитрих правил: обов’язково надягайте малюкові головний убір; навіть у спеку не залишайте дитину повністю роздягненим, коли він знаходиться на вулиці – краще, щоб на ньому була тоненька біла сорочечка; користуйтеся спеціальними сонцезахисними засобами; гуляйте тільки в ранковий і вечірній час; ховайте дитину від потрапляння прямих сонячних променів в тіньових зонах.

переглядів: 2 693

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *