Статевий розвиток у дівчаток: перетворення з дівчини в жінку

27.02.2017

Статевий розвиток у дівчаток: перетворення з дівчини в жінку

У дівчаток, уже в молодшому шкільному віці, на фоні загального фізичного розвитку помітні деякі ознаки жіночності у зовнішньому вигляді, поведінці, інтересах. А з 10-11 років, розпочинається інтенсивний почерговий розвиток ознак, характерних для жіночого організму. Цей процес зумовлений “стрибком” активності багатьох органів і систем, зокрема: гіпофізу, наднирників, щитовидної залози, яєчників, зростанням продукції в них біологічно-активних речовин-гормонів, які забезпечують статевий розвиток.

Водночас зі швидким ростом у дівчаток починають розвиватися молочні залози: з’являється оволосіння над лобком і під пахвами, розширюються стегна, фігура стає біль округлою, з’являються слизові виділення із піхви, які є передвісниками початку менструації.

Статеве дозрівання дівчаток

Цей процес є індивідуальним для кожної дівчинки, в середньому перша менструац (менархе) наступає у віці 12-14 років. На статевий розвиток мають вплив багато факторів серед яких і перебіг вагітності і пологів у матері, спадковість, соціально-побутові умови. Перенесенні дівчинкою захворювання, хронічні інфекції та інтоксикації, фізичні та розумові перевантаження, стреси, незбалансоване харчування зумовлюють підвищений ризик порушення діяльності статевої сфери, що іменується репродуктивною функцією, оскільки забезпечує продовження роду. Запізнілий статевий розвиток, тривалий (більше 1 року) період встановлення регулярних менструацій, надмірні і затяжні менструальні кровотечі, запальні процеси зовнішніх внутрішніх статевих органів, — в майбутньому можуть привести до неплідності, викиднів ускладнень при вагітності і пологах, а також стати фоном для різноманітних гінекологічні захворювань в подальшому.

Такі дівчатка потребують поглибленого обстеження у педіатра, терапевті, ендокринолога, невропатолога, проведення УЗ-діагностики, лабораторних досліджень, зокремі визначення статевих гормонів та гормонів гіпофіза, після чого призначається відповідне лікуванні

Статеве дозрівання дівчаток

В підлітковому віці репродуктивна система є пластичною, добре піддається лікувальні корекції, а зволікання з надією на саморегуляцію може привести до закріплення патологічних змін

Для дівчат-підлітків варто обмежувати інтенсивність тренувань у спортивних секціях небажаними є захоплення “чоловічими” видами спорту: боротьба, важка атлетика, футбол і т.ін.

Підлітковий період – це напружена праця всього організму, а додаткове надмірн навантаження може привести до серйозних розладів в його діяльності, зокрема, в становленні репродуктивної функції.

Дівчина, що має порушення з боку статевої системи, повинна бути під постійній спостереженням гінеколога, а її мама проявляти зацікавленість і активність в справі підготовки доньки до дорослого життя, здорового і щасливого материнства.

Інформація надана:

Лікарем – гінекологом дитячого та підліткового віку (від 0 до 18 років)

Каширіною Наталією Євгенівною

(093)256-07-36

, , , переглядів: 863

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *