ТОП-5 книг про виховання дітей, які треба прочитати під час карантину

Збір коштів на потреби армії України
30.03.2020

ТОП-5 книг про виховання дітей, які треба прочитати під час карантину

Карантин – це прекрасна можливість провести час з рідними та близькими, а ще поповнити багаю своїх знань. Так, пропонуємо вам підбірку кращих книг про виховання дітей, які ви просто повинні прочитати.

Адже часто батьки сталять перед собою низку питань, на які відразу самостійно і не знайдеш відповіді. Саме ці книги дадуть вам відповіді на чимало питань та змінять ваш підхід до виховання.

1.

  1. Марія Монтессорі «Допоможи мені зробити це самому». Це класика науки про виховання, яка була розроблена італійським педагогом, чиї праці входять в програму вивчення багатьох Вузів. Монтессорі «проповідує» принцип передачі ініціативи в руки вашого нащадка. Зрозуміти це нескладно – батьки не повинні квапити дитину і намагатися насuльно прищеплювати йому які-небудь навички. У дитини повинна бути свобода вибору. Таким чином, він, займаючись справами, які приносять справжнє задоволення, буде розвиватися і вдосконалюватися, поступово засвоюючи нові знання і вміння.
  2. Януш Корчак «Як любити дитину?». Незважаючи на те, що ця книга була написана ще в середині 20 ст., вона до чих пір вважається одним з кращих посібників для батьків. Це справжня енциклопедія виховання, починаючи з моменту появи малюка на світ і аж до становлення її як дорослої людини. Перше і найважливіше правило кожного батька – поважати дитину як особистість, адже тільки в цьому випадку ви станете для нього авторитетом.
  3. Масару Ібука «Після трьох уже пізно». Педагог з багаторічним стажем звертає увагу батьків на те, що малюки, з моменту появи на світ, мають унікальну можливість дуже швидко навчитися всьому, що їм потрібно. Головне завдання дорослих у цьому процесі – вчасно надати новий досвід. Це чудовий посібник для раннього розвитку дитини.
  4. Памела Друкерман «Французькі діти не плюються їжею». Памела – американська журналістка, якій по роботі часто доводилося бувати в різних країнах. Але візит до Франції вразив її настільки, що жінка вирішила написати книгу, порівнявши в ній дві лінії виховання – американську і французьку. Французи надають своїм чадам досить велику свободу, але вміють навчити завжди залишатися в рамках дозволеного. Друкерман наводить безліч прикладів і згодна з французами в тому, що батьки не повинні все життя прислужувати нащадкам і постійно звинувачувати себе за короткі моменти особистої свободи. Адже щасливі, задоволені й відпочилі дорослі можуть дати набагато більше, ніж ті, хто втомлені морально і фізично.
  5. Кетрін Кволс «Як виховувати дітей без покарань і криків?». Часто ми дивуємося – чому діти нас не чують і роблять все наперекір? Кетрін Кволс – сімейний консультант, дохідливо пояснює, що для того, щоб вимагати від дитини певної поведінки, варто для початку навчитися контролювати себе. Немає нічого дивного в поведінці маленьких пустунів – вони просто намагаються наслідувати дорослих, адже мама і тато для них – найбільш близький і правильний приклад для наслідування.

 

За матеріалами poradumo.pp.ua

, , , , переглядів: 586

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *