Відома у Рівному правозахисниця попереджає про смс-аферистів

10.03.2020

Відома у Рівному правозахисниця попереджає про смс-аферистів

Новий вид шахрайства знову у Рівному. Про це сьогодні повідомила на своїй сторінці у Facebook – Маріна Лук’янова.

“Такого роду шахраї працюють за методами “сліпого вибору” і “максимальної охопленності”. Вони розсилають смс і роблять телефонні дзвінки якомога більшій кількості людей (реально тисячам).” – ділиться із нами Маріна.

Виявляється ті, хто “зловиться на гачок”, передзвонюють на вказані номери. Далі людину підводять до того: щоб отримати “приз” або “виграш” – потрібно оплатити певну суму коштів. Шахраї ще раз вам телефонують та пояснюють, що платіж не пройшов. Зі свого боку ви – запевняєте, що перерахували ці кошти і лишаєтеся у повному недорозумінні. І ось тут – вам пропонують такий варіант: з метою “відстеження” оплати, назвати реквізити картки, паролі і т. д.


“Чудес з виграшами автомобілів, коштів, яхт і подорожей на океан – НЕ БУВАЄ!!! Просто запам’ятайте це, як аксіому. Не перетелефоновуйте і не вступайте в дискусії. Бережи вас Бог і бережіть себе!”– застерігає від обману правозахисниця.

І на останок кілька порад від Маріни Лук’янової:

1. Хочете щось дізнатися – зателефонуйте на гарячу лінію банку і дізнайтеся, чи справді ваша потужна карта щось “виграла” при здійсненні платежу.
2. Зателефонуйте мобільному оператору і поцікавтеся про власника номерів, з яких прийшов “щасливий смс”.
3. Спробуйте ввести номер і знайти його у вайбері або ватсапі, месенджері, телеграм ( де є фотографії, інформація про власника).

 

, , , , , , переглядів: 628

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *