Викидаймо мотлох із життя та будинку по методу КонМарі

28.10.2017

Викидаймо мотлох із життя та будинку по методу КонМарі

Нещодавно з подругою “релаксували” у магазині Книжкового Клубу, кожен обирав собі щось до душі. Зустрілись біля каси, мій погляд ковзнув по книзі, яку подруга тримала в руці: “Викинь мотлох із життя” Марі Кондо.

До літератури подібного роду відношусь скептично: виманюють гроші в людей. Невже про те, як добре прибратись у домі, потрібно цілу книгу писати? Точніше, як треба розтягнути прибирання, щоб на цілу книгу вистачило інформації?

прибирання по методу Конмарі

Через певний час, чую у слухавці радісний голос подруги: “Книга – бомба! Після прибирання я вже стільки всього викинула! В квартирі просто легше дихати стало, у мене вже знайомі її взяли почитати, ти на черзі”. Така переспектива мене особливо не радувала, але з поваги, книгу все таки вирішила погортати. Почала читати, і за три вечори “проковтнула” повністю і активно взялась прибирати по-новому. Пропоную й вам поглянути на прибирання у домі очима авторки – японки Марі Кондо. До речі, вона не лише пише книги про магію прибирання, а й дає приватні консультації з прибирання, і на цьому побудувала свій бізнес. Пропоную вашій увазі декілька порад з книги “Викинь мотлох із життя”:

1). Головне правило Марі Кондо – зрозуміти, які речі в будинку вам дійсно потрібні. Річ, яка є у домі, має бути корисна, або радувати своєю присутністю. Тому будь-які предмети, які більше не приносять радість, потрібно викинути, подякувавши їм за добру службу. До речі, Кондо також радить викинути і свою книгу, як тільки та перестане бути корисною:)

прибирання по методу Конмарі

2). Авторка радить прибирати не окрему кімнату, а певні зони – підвіконня, книжкову шафу, робочий стіл, гардероб. Так ви швидше завершите з прибиранням, так і не познайомившись з його генеральною версією.

3). Економте простір! Замість покупки ще однієї шафи повісьте компактні полиці: вони не займуть багато місця, але з легкістю впораються з багатьма речами. Одяг, який не обов’язково зберігати на вішалці, згортайте в трубочки і кладіть в ящики вертикально. Ви будете здивовані, але місця в комоді стане набагато більше! Взагалі Марі Кондо радить, по- можливості, зберігати речі вертикально. Наприклад, навіть ноутбук Кондо стоїть на полиці теж у вертикальному положенні.

прибирання по методу Конмарі

4). Одягу на вішалці теж потрібна організація. Наприклад, схожі речі повинні висіти поруч: Марі Кондо вірить, що одяг, як і люди, краще відпочиває у компанії схожих речей. А взагалі розвішувати одяг рекомендується зліва направо, починаючи з темних теплих речей. Для зберігання різних дрібних речей, від колготок-шкарпеток і до голок-ниток, Марі Кондо рекомендує використовувати коробки з-під взуття. Так, так, звичайні взуттєві коробки. Це й зручно і не затратно.

прибирання по методу Конмарі

5). Найважче людям викидати… книги! Принаймні так з власного досвіду стверджує авторка. Проте дійсно, роками на наших книжкових полицях назбируються гори книг, про які ми навіть не згадуємо, або плануємо читати-перечитувати десь у далекому майбутньому (тобто ніколи). Можна їх перебрати, і ощасливити місцеву бібліотеку.

прибирання по методу Конмарі

6). Дякуйте своїм речам, за те, що допомагають вам у побуті і приносять радість. Кондо рекомендує розпочати прибирання з того, що увесь ваш одяг (з усіх комодів, шкафів, вішалок) скласти на одну кучугуру в кімнаті. Кожну річ брати в руки, і намагатись відчути, чи приносить ця річ вам радість? Якщо ні, без вагань викидайте! Але, можливо, десь є людина, якій ця річ буде справжнім “даром з небес” і подарує радість?

Нехай прибирання приносить вам радість і звільняє місце для нового та хорошого!

 

Синяк Олеся

 

 

 

 

 

, , , переглядів: 855

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *