Вітамін D: як отримати в період дощів і дефіциту сонця?

Збір коштів на потреби армії України
01.11.2020

Вітамін D: як отримати в період дощів і дефіциту сонця?

Брак вітаміну D може позначатися на твоєму зовнішньому вигляді, стані здоров’я, а ще це може бути тісно пов’язане навіть з пандемією COVID-19. Як показують дослідження лікарів в Іспанії, в 82,2% випадків зараження COVID-19 було виявлено брак вітаміну D в організмі. Вважається, що дефіцит даного вітаміну не впливає на тяжкість захворювання, але в будь-якому випадку він допомагає організму боротися з різного роду інфекціями.

За що відповідає вітамін D і чому він так потрібен?

Вітаміни групи D є в кожному вітамінному комплексі, йому присвячують цілі дослідження і навіть пісні. Але виявляється, мало хто розуміє, що він несе відповідальність не тільки за гарний настрій.

Багатьма дослідженнями доведено, що вітамін D допомагає уповільнити процеси старіння, захищає організм від запалень (шкіру в тому числі), зміцнює кістки, а також допомагає запобігти хворобі Альцгеймера, хворобаам серця, раку, високому кров’яному тиску, інсульту і діабету.

Як отримувати достатню кількість вітаміну D?

Відомо всім і кожному, що кращий і найпростіший спосіб отримати вітамін D — перебувати на сонці. Але як бути восени, коли за вікном суцільні дощі? Нажаль, ми не живемо в Майамі-Біч і не катаємося по хвилях на серфі щоранку. Саме тому заповнювати недолік вітаміну D в холодну пору року нам вкрай необхідно.

Цікаво, що на виробіток вітаміну D впливає не тільки час, проведений під сонцем. Тут також варто враховувати географічне розташування, сезон, вік і навіть колір шкіри.

Так, прийнято вважати, що чим темніша шкіра, тим довше потрібно перебувати на сонці, щоб отримати достатню кількість вітаміну. Все пояснюється тим, що чим темніша шкіра людини, тим вище рівень вироблення меланіну, а він пригнічує вироблення вітаміну D. Крім того, доведено, що з віком виробництво вітаміну D в шкірі стає менш ефективним.

Як отримувати вітамін D в холодну пору року?

Для початку потрібно подбати про раціоні і включити в меню Суперфуд – продукти, які багаті на корисні речовини.

  1. Жирна риба — один з найбагатших природних джерел вітаміну D. Додай в свій раціон лосось, сардини і скумбрію, щоб заповнити недостаток “сонячного вітаміну”.
  2. Гриби теж бувають з підвищеним вмістом вітаміну D. Лисички, груздь і сироїжки відмінні варіанти.
  3. Яйця, а особливо їх жовтки, допомагають хоча б трохи поліпшити виробництво вітаміну D.
  4. Молоко. А щоб не виникло чергової суперечки про те, чи можна пити коров’яче молоко чи ні, альтернативою може бути соєве, гречане і мигдальне.

Також це можуть бути вітамінні добавки. У нашому регіоні терапевти і ендокринологи часто прописують риб’ячий жир або вітамін D в таблетках. Але перш ніж бездумно купувати вітаміни, краще здати аналізи (на вітамін D 25-гідроксікальціферол).

 

Джерело

переглядів: 462

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *