Вступна кампанія 2019: скільки бюджетних місць

11.07.2019

Вступна кампанія 2019: скільки бюджетних місць

Кабінет Міністрів затвердив обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів у 2019 році.

За інформацією Міністерства освіти, державне замовлення на підготовку молодших спеціалістів складатиме 36 732 місця, для бакалаврів 79 854 місця, магістрів – 55 379 місць, повідомляє Osvita.ua.

Через збільшення кількості випускників шкіл, у 2019 році на 899 місць зросло держзамовлення для бакалаврів.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, як і у попередні роки, під час формування держзамовлення уряд продовжує передусім орієнтуватися на потреби ринку праці.

«За нашим поданням Мінекономіки цьогоріч збільшило замовлення на інженерні спеціальності, а також спеціальності природничо-математичного циклу. Аналіз ринку праці свідчить, що фахівці з цією освітою є не тільки затребуваними, але й добре оплачуваними. Тобто вже після завершення навчання випускник зможе швидко працевлаштуватися і заробляти реальні кошти», – сказала міністр.

Також збільшується й кількість бюджетних місць для підготовки вчителів.

«Водночас ми зменшуємо замовлення на так звані кон’юнктурні спеціальності, наприклад, зменшено кількість бюджетних місць для підготовки політологів та фінансистів», — повідомила Гриневич.

Збільшення держзамовлення на бакалаврів (у порівнянні з 2018 р.)
Освіта — 5,02%;
Статистика – 14,3%;
Матеріалознавство – 12,5%;
Суднобудування – 13%;
Біотехнології та біоінженерія – 25%;
Біомедична інженерія – 26,3%;
Електроніка – 9,1%.

Скорочення місць держзамовлення
Соціальні та поведінкові науки — 1,5% (зокрема, за спеціальностями Економіка — 3,6%, Політологія — 1,2%);
Управління та адміністрування — 3,2% (зокрема, за спеціальностями Облік і оподаткування — 2,7%, Фінанси, банківська справа та страхування — 3,5%, Менеджмент — 3,8%).
Обсяг державного замовлення для магістрів медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування цьогоріч складає 5 тисяч 804 місця.

Найбільша зміна в державному замовленні цього року відбулася за освітнім ступенем «Магістр» для вступників на основі диплома бакалавра. Порівнюючи з минулим роком кількість таких місць скоротилася на 11,0%.
Це зумовлено зменшенням кількості випускників вишів, які здобули ступінь бакалавра у 2019 році. Важливо, що пропорційно до випуску з бакалаврату держзамовлення складає той самий відсоток, що й минулого року.

переглядів: 647

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *