Як купувати житло дітям

07.04.2017

Практично усі батьки піклуються про добробут своїх дітей, інвестуючи кошти та сили у їхнє майбутнє. Отож очевидно, коли в родини з’являється вільний капітал вони воліють його вкласти в нерухомість для своїх чад. Кращого старту для самостійного життя годі і придумати.

Проте, тут виникають законодавчі нюанси на придбання та оформлення житла для неповнолітніх. Відповідь на ці запитання дає Український правовий портал

житло дітям

“Хочу купити квартиру синові, поки є змога. Однак син неповнолітній, і я не знаю, чи маю я право придбати це житло саме на його ім’я. Якщо так можна зробити, то як правильно все оформити?”

 Костянтин Гранін, м. Київ 

Консультує Катерина ЄВДОКІМОВА,
член Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги
— старший юрист Центру надання правової інформації
та правових консультацій ХОГО «Подільська правова ліга»

“— У ситуації, якщо дитина малолітня (тобто не досягла 14 років), то договір купівлі-продажу нерухомого майна здійснюватимуть батьки (один з батьків, усиновлювачі, опікуни), але в інтересах дитини, оскільки діти до 14 років мають право вчиняти лише дрібні побутові правочини. Так, договір купівлі-продажу здійснять батьки, проте власником квартири буде дитина. Необхідна умова — згода обох батьків та органу опіки та піклування.

Розглянемо другий варіант: дитині від 14 до 18 років. У цьому разі дитина може бути учасником правочину, але обов’язкова умова — письмова нотаріально посвідчена згода обох батьків (усиновлювачів) або піклувальника і дозвіл органу опіки та піклування.

І в першій, і в другій ситуації договір купівлі-продажу нерухомості оформлюється у нотаріуса.”

Джерело: pravoonline.org.ua

, , , переглядів: 1 507

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *