Як курка лапою: легкі способи виправити почерк у дитини

09.10.2020

Нерозбірливий почерк – поширена проблема серед дітей. Іноді малюк і сам не може зрозуміти, що написав. Давайте розберемося, чим ми можемо допомогти йому і тим самим полегшити життя в майбутньому.

 

Над почерком особливо доведеться попрацювати у віці від 6 до 10 років. У молодшій школі за негарно виведені букви часто знижують оцінки. Двійок у першому класі зараз не ставлять, але все одно це впливає на мотивацію малюка, і він вже не намагається добре вчитися. Крім того, такий дитина зазвичай пише повільніше інших, у нього втомлюється рука. Це теж негативно впливає на успішність. Якщо не виправити ситуацію до середньої школі, підліток не буде встигати писати конспект, а те, що напише, не зможе розшифрувати. Так і з диктантами може бути проблема – спробуй доведи, що вчитель це насправді буква, а не а. Дуже прикро стає двієчником тільки через нерозбірливого почерку.

Так, красивого письма дітей навчають в школі, але вчителю складно приділити увагу всім. Зазвичай дійсно гарного почерку досягають 5-6 чоловік з усього класу. Тому важливо, щоб батьки додатково займалися з дитиною вдома. Вважається, що почерк формується до 5 класу. У цей час у школяра вже такий почерк, який буде з ним протягом життя.

До речі, ідеальної каліграфії теж домагатися не варто. Дитина повністю зосереджується на тому, ЯК пише, а не на тому, ЩО. Та й часу на скрупульозне виведення кожної букви йде дуже багато. У підсумку виходить, що спочатку малюка хвалять за старанність і красу в зошиті, а потім починають дратуватися, що він нічого не встигає написати.

Ось кілька порад, які допоможуть вам у цій нелегкій справі:

  • Ретельно відпрацюйте написання цифр та літер, які даються дитині складніше всього. Під час роботи стежте за тим, як сидить дитина, як він тримає ручку. Іноді складності з почерком починаються з-за неправильної позиції під час письма.
  • Щодня виділяйте на заняття 30 хвилин, заведіть для них окрему зошит. Не перевантажуйте дитину! Заздалегідь пояснюйте йому, який обсяг роботи належить виконати.
  • Підбирайте веселі і захоплюючі завдання. Наприклад, попросіть дитину акуратно обвести візерунок з зовнішньої і з внутрішньої сторони, провести кілька максимально прямих ліній з точки А в точку Б, намалювати простий рисунок по клітках.
  • Виконуйте не лише письмові вправи. Давайте малюкові збирати пазли, робити поробки з дрібних гудзиків або створювати картини з круп. Такі заняття допомагають розвинути дрібну моторику.
  • Придбайте спеціальний тренажер для письма та іноді займайтеся з ним.

Також ви можете записати дитину в гурток, де розвивається дрібна моторика рук. Це також позитивно вплине на почерк. Для дівчаток підійде, наприклад, в’язання, вишивка, бісероплетіння, а для хлопчиків – випалювання по дереву або випилювання.

Не сваріть дитину за некрасивий почерк, так ви тільки відіб’єте йому бажання щось змінювати. Краще допоможіть йому виправити цю проблему.

 

 

 

Джерело

переглядів: 1 271

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *