Як максимально убезпечити дітей під час поїздки в автомобілі, і який саме захист буде найнадійнішим?

17.08.2017

“Колишній народний депутат Ірина Бережна загинула в автокатастрофі на адріатичному узбережжі Хорватії. Колишня регіоналка відпочивала там разом зі свою 8-річною донькою, вони  їхали на машині, водій якої не впорався з кермуванням і злетів з дорожнього серпантину. Дитина, яка сиділа на задньому сидінні і була пристебнута, відбулася легкими травмами” – йдеться в сюжеті ТСН. Варто звернути увагу на цей момент. Адже дитина була пристебнута і це врятувало їй життя!

Як максимально убезпечити дітей під час поїздки в автомобілі, і який саме захист буде найнадійнішим?

перевезення дітей в автомобілі

Особливості перевезення дітей в автомобілі

Відповідно до правил дорожнього руху, перевезення дітей в автомобілі виконується з урахуванням деяких вимог. Діти можуть їхати в салоні легкового транспортного засобу або ж у кабіні вантажівки. Перевезення дітей у кузові або причепі категорично заборонена. Водій повинен убезпечити своїх пасажирів, враховуючи при цьому конструктивні особливості авто.

Важливо! У машині, укомплекованій ременями безпеки, перевезення дітей до 12-ти років можливе лише при використанні спеціального утримуючого пристрою (автокрісло або автолюлька). Для цих цілей також може використовуватися подушка-бустер або трикутник-адаптер.

Правилами дорожнього руху заборонено перевозити маленьких пасажирів на задньому сидінні мотоцикла. За умови, якщо кількість дітей перевищує вісім чоловік, то таке перевезення вважається організованим. Воно допустиме лише в автобусі. Перед виконанням поїздки водій зобов’язаний одержати дозвіл у відповідних інстанціях.

Перевезення дітей до 12-ти років в автомобілі на передньому сидінні не заборонено. Однак обов’язковою умовою для цього є наявність спеціального крісла або автомобільної люльки для малюків. Застосування бустера або трикутного адаптера в цьому випадку не дозволено.

перевезення дітей в автомобілі

Перевезення немовлят в легковому автомобілі має свої особливості. Для цього передбачена установка спеціальної автолюльки на задньому ряді крісел. Такий пристрій кріпиться за допомогою штатних автомобільних ременів. Воно розташовується перпендикулярно щодо руху транспортного засобу.

Всередині такої люльки маленький пасажир фіксується за допомогою ременів, які утримують дитину. Завдяки особливостям конструкції утримуючого пристрою, дитина розташовується горизонтальним чином, що сприяє нормалізації дихання немовляти і оберігає незміцнілі кістки від надмірних навантажень.

перевезення дітей в автомобілі

В автомобільній люльці перевозяться діти, вік яких не перевищує 6-ти місяців. Такий утримуючий пристрій займає дуже багато місця, тому в якості альтернативи можна вдатися до використання автомобільного крісла.

перевезення дітей в автомобілі

Як і у випадку з автомобільною люлькою, дитина всередині такого крісла додатково утримується спеціальними ременями. Саме крісло може кріпитися автомобільними ременями безпеки або ж скобами, які йдуть в комплекті. Рівень нахилу спинки може регулюватися. Рекомендується, щоб цей показник варіювався в межах 30-45 градусів. В такому випадку захист дитину при фронтальному зіткненні буде максимальною. Крісло добре утримує голову немовлят і дозволяє мінімізувати навантаження на шию.

В цілях додаткової фіксації голови дитини можна вдатися до використання спеціальних валиків з тканини. Останні укладаються з двох сторін маленького пасажира. Не рекомендується використовувати звичайні рушники, які можуть призвести до падіння голови дитини вперед.

перевезення дітей в автомобілі

 

переглядів: 1 066

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *