Як мають проводитися випускні вечори у період карантину?

03.06.2021

Червень, мабуть, є найбільш очікуваним місяцем для школярів. Особливо чекають його випускники шкіл, адже це означає закінчення важливого етапу у житті. Подія, яку хочеться запам’ятати на все життя – випускний вечір.

На жаль, Україна все ще перебуває на адаптивному карантині.  Оскільки в Україні продовжують діяти карантинні обмеження «жовтої» зони, тому такі урочисті події як випускні вечори мають бути проведені з дотриманням усіх карантинних заходів.

Міністерство здоров’я України згідно з постановою Кабінету Міністрів від 9.12. 2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», встановлює обов’язково мати засоби індивідуального захисту (якщо учасники заходу перебувають в приміщенні), а також проводити урочисті події за участю не більше однієї особи на 4кв. м. площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 50% місць у кожному окремому залі.

Згідно з рекомендаціями Міністерства освіти і науки України від 05.08.2020 № 1/9-420 «Щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти» урочисті події, в тому числі випускні вечори, рекомендовано проводити:

  • за сприятливих умов на свіжому повітрі;
  • із дотриманням соціальної дистанції (1,5 м);
  • за наявності у кожного засобів індивідуального захисту;
  • обмежуючи присутність батьків.

Разом із тим, особливо необхідно звернути увагу на власне самопочуття, якщо є симптоми ГРВІ, то краще залишись вдома та звернутись до лікаря і не наражати на небезпеку інших, адже здоров’я є найбільшою цінністю.

Навчальним закладам дозволено самостійно визначати формат проведення подібних заходів. Рішення повинні прийматися з урахуванням епідеміологічної ситуації в регіоні та запроваджених у регіоні обмежень.

Відповідальність за порушення карантинних обмежень відповідно до ч. 2 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення – перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Разом із тим, за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 325 Кримінального кодексу України.

 

, переглядів: 551

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *